fot. archiwum

Góra: prawie trzykrotnie przekroczył dozwoloną prędkość!

Góra11.10.2018, 09:49

Pędząc na drodze z ograniczeniem prędkości do 50 km/h zdecydowanie szybciej, z pewnością nie podejrzewał, że jedzie za nim nieoznakowany radiowóz. W momencie, kiedy wideorejestrator pokazał 136 km/h, policjanci pokazali kierowcy mercedesa sygnał do zatrzymania samochodu. Teraz 43-latek z Tarnowa będzie musiał pożegnać się ze swoim prawem jazdy na trzy miesiące.

Pomimo wielu ostrzeżeń policjantów, w dalszym ciągu kierowcy zapominają o obowiązujących w terenie zabudowanym przepisach i związanych z tym konsekwencjach. We wtorek w ręce mundurowych wpadł kolejny amator szybkiej jazdy.

Kierowca mercedesa jechał ul. Pszczyńską w Górze mając na liczniku 136 km/h. Pędził wzdłuż wiejskich zabudowań, przekraczając prawie trzykrotnie obowiązująca tam „50-tkę”.

Droga wojewódzka nr 933 przecina tą miejscowość na dwie części. Na tym odcinku drogi kierowcy muszą zwolnić do 50 km/h. Spowodowane jest to m.in. ruchem pieszych, w szczególności dzieci idących do szkoły.

Nie bez znaczenia pozostają także liczne w tym miejscu budynki mieszkalne. Wyjątkowo niebezpieczne było więc zachowanie na drodze przejeżdżającego tamtędy 43-letniego kierowcy mercedesa z Tarnowa. Policjanci zmierzyli prędkość, z jaką się poruszał i okazało się, że jechał za szybko o 86 km/h.

Mundurowi w pierwszej kolejności zatrzymali więc jego samochód, a następnie jego prawo jazdy. W najbliższym czasie wydana zostanie przez starostę decyzja, zgodnie z którą przyjdzie niesfornemu kierowcy rozstać się ze swoim prawem jazdy na trzy miesiące.

Wykroczenie odnotowano we wtorek po południu, około godz. 17.10. Jest to kolejne wykroczenie drogowe zarejestrowane przez patrol drogówki poruszający się po drogach powiatu w nieoznakowanym radiowozie z wideorejestratorem. Warto zaznaczyć, że w ciągu trzech ostatnich miesięcy urządzenie to zarejestrowało ponad 400 podobnych wykroczeń.
KPP Pszczyna

pako

T G+ F

Zobacz także

Pijany mężczyzna przeszkadzał w procesji
Pijany mężczyzna przeszkadzał w procesji
Do Pszczyny trafiła wystawa poświęcona handlowi ludźmi
Do Pszczyny trafiła wystawa poświęcona handlowi ludźmi
Zespół Mole zagra na Bankowej
Zespół Mole zagra na Bankowej
W pawłowickiej podstawówce powstanie patio
W pawłowickiej podstawówce powstanie patio
Nowy kontrakt dla pszczyńskiego hospicjum
Nowy kontrakt dla pszczyńskiego hospicjum
Wandale wyrwali młode drzewka
Wandale wyrwali młode drzewka

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18