„Good Bye Lenin!” w zimowym Kinie z Klasą

Suszec05.02.2020, 07:27

Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Kino z Klasą. 19 lutego br. o godz. 18.15 w sali widowiskowej GOK odbędzie się projekcja filmu „Good Bye Lenin!” w reżyserii Wolfganga Beckera.

Akcja filmu rozgrywa się w trakcie upadku Niemieckiej Republiki Demokratycznej. Matka Aleksa, działaczka komunistyczna, w wyniku zawału serca tuż przed upadkiem muru berlińskiego zapada w śpiączkę. Kiedy z niej wychodzi, NRD już nie istnieje, a syn w obawie o stan jej zdrowia postanawia nic jej nie mówić i tworzy iluzję dawnego NRD. Pragnie oszczędzić jej szoku i przygotowuje mistyfikację. Robi to m.in. przez odtwarzanie Aktuelle Kamera – głównego programu informacyjnego Deutscher Fernsehfunk i odpowiednika polskiego Dziennika Telewizyjnego. W trosce o jej zdrowie syn utrzymuje ją w przekonaniu, że komunizm się nie skończył.

Kino z Klasą to cykl spotkań z kinem dla osób 50+. Projekcje filmowe odbywają się raz w miesiącu, w środy o godz. 18.15. Kino z Klasą realizowane jest w ramach projektu Kurs na Sztukę. Spotkania poprzedzone są krótkim komentarzem wprowadzającym. Na Kino z Klasą organizatorzy zapewniają darmowy transport.

Sekretariat Gminnego Ośrodka Kultury w Suszcu czynny od poniedziałku do czwartku w godz. 8:30-19.30, w piątki w godz. 8.30 – 18.00. Kontakt: e-mail: aga@kulturasuszec.pl, telefon: 32 212 44 91 wew. 23. 

(źródło: GOK)

 

KK

T G+ F

Zobacz także

Grudniowe
Grudniowe "Kino z klasą"
IV Ogólnopolski Festiwal Filmu Niezależnego OKNO
IV Ogólnopolski Festiwal Filmu Niezależnego OKNO
Siedem zakażeń, sześciu ozdrowieńców
Siedem zakażeń, sześciu ozdrowieńców
Nabór do powiatowych szkół na finiszu
Nabór do powiatowych szkół na finiszu
Od piątku powiat pszczyński w żółtej strefie
Od piątku powiat pszczyński w żółtej strefie

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18