(fot. pixabay)

Goczałkowickie przedszkola zamknięte do końca maja

Goczałkowice-Zdrój21.05.2020, 14:50

Ze względu na sytuację epidemiologiczną w regionie Publiczne Przedszkole nr 1 oraz Publiczne Przedszkole nr 2 w Goczałkowicach-Zdroju nie zostaną otwarte w maju.

Informacja Gabrieli Plachy, wójta gminy Goczałkowice-Zdrój:

Szanowni Państwo,

Wczoraj o sytuacji w gminnych przedszkolach oraz wznowieniu działalności rozmawiałam z ich dyrektorami. Nasze przedszkola są przygotowane na przyjęcie dzieci pod względem organizacyjnym i technicznym, wdrożono odpowiednie procedury, zapewniono indywidualne środki ochrony, zmieniono organizację pracy – została dostosowana do nowych warunków oraz wytycznych Ministerstwa Edukacji Narodowej, Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia.

Jednak obecna sytuacja epidemiologiczna w regionie, powiecie, a także gminie zmusza nas do przedłużenia zawieszenia działalności gminnych przedszkoli w Goczałkowicach-Zdroju. Publiczne Przedszkole nr 1 oraz Publiczne Przedszkole nr 2 nie zostaną otwarte w maju.

W ostatnich dniach dyrektorki przedszkoli przeprowadziły wśród rodziców rozeznanie co do potrzeb otwarcia placówek. W jednym przedszkolu wolę skorzystania z usług opiekuńczych zadeklarowali rodzice trójki dzieci, a w drugim – 15. Były to deklaracje wstępne.

Zdecydowaliśmy się na wydłużenie okresu zawieszenia pracy publicznych przedszkoli głównie z powodu utrzymującej się ciągle dużej liczby nowych zakażeń koronawirusem na terenie województwa śląskiego oraz powiatu pszczyńskiego, a także wzrastającej liczby osób objętych kwarantanną i nadzorem epidemiologicznym. Wczoraj informowałam również o pierwszym przypadku zakażenia wśród mieszkańców naszej gminy.

W obecnej sytuacji podejmując decyzję o wznowieniu działalności przedszkoli trzeba mieć na względzie przede wszystkim zdrowie i bezpieczeństwo dzieci, ich rodziców, personelu, a także pozostałych mieszkańców gminy. Należy też pamiętać o tym, że w Goczałkowicach funkcjonuje izolatorium dla osób zakażonych i z podejrzeniem zakażenia.  Decyzja o wznowieniu działalności przedszkoli nadal obarczona jest dużym ryzykiem. Kluczową rolę w zapobieganiu dalszego rozprzestrzeniania się choroby odgrywa zachowanie dystansu społecznego. W przypadku przedszkoli i klas I-III szkoły podstawowej, jest to obwarowanie niemal niewykonalne. Jak pokazuje doświadczenie ostatnich dwóch tygodni, bardzo łatwo można się nieświadomie zarazić. Można też nieświadomie być nosicielem wirusa.

Z tych samych powodów zawieszone będą zajęcia stacjonarne w Szkole Podstawowej nr 1.

O kolejnych decyzjach w tej sprawie będę Państwa informować na bieżąco.

Z wyrazami szacunku,
Gabriela Placha
Wójt Gminy Goczałkowice-Zdrój

(źródło: UG Goczałkowice-Zdrój)

KK

T G+ F

Zobacz także

Komunikat burmistrza ws. ponownego otwarcia przedszkoli i żłobka
Komunikat burmistrza ws. ponownego otwarcia przedszkoli i żłobka
KOMUNIKAT POLICJI
KOMUNIKAT POLICJI
„Cała Polska czyta dzieciom”
„Cała Polska czyta dzieciom”
Ponad 12 mln zł już u lokalnych przedsiębiorców
Ponad 12 mln zł już u lokalnych przedsiębiorców
375 zakażeń w powiecie pszczyńskim
375 zakażeń w powiecie pszczyńskim
Plenerowe Kino Skansenowe
Plenerowe Kino Skansenowe

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18