(fot. UG Goczałkowice-Zdrój)

Goczałkowicki GOSiR z energooszczędnym oświetleniem

Goczałkowice-Zdrój29.07.2020, 17:12

Hala sportowa „Goczuś” ma nowe, energooszczędne oświetlenie. Zakończyła się pierwsza część dużej inwestycji realizowanej w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Goczałkowicach-Zdroju. Sporo prac wykonali także pracownicy GOSiR-u.

W hali sportowej „Goczuś” w Goczałkowicach-Zdroju wymienione zostało oświetlenie głównej areny. W miejsce starego oświetlenia żarowego, świetlówkowego oraz halogenowego pojawiło się 28 nowoczesnych opraw ledowych oraz 5 naświetlaczy ledowych.

- Dzięki temu znacznie poprawiła się jakość oświetlenia w obiekcie. Odczują to zarówno sportowcy korzystający z hali, jak i kibice. Nowe oświetlenie jest bardziej wydajne, zużywa nawet do czterech razy mniej mocy. A to będzie oznaczało mniejsze koszty energii – tłumaczy Radosław Jeleń, kierownik Gminnego Ośrodku Sportu i Rekreacji w Goczałkowicach-Zdroju. Prace kosztowały 48 tys. 567 zł.

Efekt przeprowadzonych prac oglądała wójt Gabriela Placha. - Wymiana oświetlenia to jedna z trzech części dużego zadania, które realizujemy w kompleksie sportowym GOSiR-u. Jej łączny koszt to prawie 400 tys. zł. Inwestycja jest współfinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – przyznaje Gabriela Placha.

W ramach zadania pn. „Modernizacja gospodarki energią w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Goczałkowicach-Zdroju przy ul. Wisławy Szymborskiej 1” wymieniona zostanie kotłownia. Zainstalowane zostaną trzy nowe kotły gazowe o mocy 280 kW każdy. Zaplanowano też prace polegające na zabudowie przetwornic częstotliwości na zasilaniu silników napędowych pomp obiegowych na basenie.

Jak już wcześniej informowaliśmy, w czasie, kiedy obiekty sportowe były zamknięte z powodu pandemii, sporo prac remontowych i porządkowych zostało wykonanych przez samych pracowników GOSiR-u. Przed uruchomieniem basenu przeprowadzono: cięcia pielęgnacyjne żywopłotów, naprawiono ogrodzenie przy Orliku, uszczelniono kanały przelewowe w obu basenach, usunięto usterki w jacuzzi, odmalowano linie na boisku wielofunkcyjnym, wykonano pielęgnację sztucznej murawy piłkarskiej. Największą metamorfozę przeszło pomieszczenie dla ratowników, gdzie m.in. pomalowano ściany, wykonano wydzielenie części socjalnej oraz zakupiono wyposażenie. Na ukończeniu są prace w saunie, gdzie pojawiła się nowa boazeria oraz nowy brodzik, a pomieszczenie zostało odmalowane.

- Wykorzystaliśmy maksymalnie czas postoju. Na każdym naszym obiekcie coś zostało wyremontowane, odnowione. Dużo prac zostało wykonanych przez pracowników Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji, którzy wykazali się bardzo dużym zaangażowaniem, za co im serdecznie dziękuję – mówi kierownik Radosław Jeleń.

(źródło: UG Goczałkowice-Zdój)

KK

T G+ F

Zobacz także

Prace remontowe, porządkowe i pielęgnacyjne na obiektach sportowych
Prace remontowe, porządkowe i pielęgnacyjne na obiektach sportowych
Nocne pływanie w
Nocne pływanie w "Wodnym Raju"
Limity pasażerów w transporcie publicznym
Limity pasażerów w transporcie publicznym
Akcja ” Podziel się krwią w wakacje”
Akcja ” Podziel się krwią w wakacje”
Kolejni ozdrowieńcy w powiecie
Kolejni ozdrowieńcy w powiecie
Wstrzymano przyjęcia do hospitalizacji w pszczyńskim szpitalu
Wstrzymano przyjęcia do hospitalizacji w pszczyńskim szpitalu
Gmina przekazała kolejne 15 tys. zł na wykonywanie wymazów
Gmina przekazała kolejne 15 tys. zł na wykonywanie wymazów

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18