(fot. pixabay)

"Gminna tarcza" - prawie 600 dzieci na półkoloniach

Pszczyna15.06.2020, 11:59

Prawie 600 dzieci z terenów Gminy Pszczyna będzie mogło wziąć udział w półkoloniach „Lato w mieście”. To forma lokalnej tarczy pomocowej rodzicom, których dzieci w trakcie wakacji pozostaną w domach.

Burmistrz Dariusz Skrobol zaangażował w projekt szkoły, a także jednostki organizacyjne: Pszczyńskie Centrum Kultury, Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu, Miejsko-Powiatową Bibliotekę Publiczną, Agencję Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej oraz Muzeum Prasy Śląskiej, które będą współorganizowały zajęcia dla dzieci.

Zajęcia dla najmłodszych uczniów będą odbywały się z uwzględnieniem podziałów na grupy, w tygodniowych turnusach. Założenie organizatorów jest takie, żeby na 5 dni zajęć tylko dwa odbywały się w szkole, natomiast pozostałe na terenie obiektów, którymi dysponuje gmina. Jednym z nich będzie m.in. Ośrodek Sportów Wodnych w Łące, który dysponuje bogatą bazą sprzętową. Sporo ciekawych zajęć zorganizuje Centrum Kultury oraz Biblioteka. Na nudę z pewnością nie będzie można narzekać w Skansenie - Zagrodzie Wsi Pszczyńskiej, gdzie na odwiedzających będą czekali przewodnicy, którzy przybliżą ciekawostki historyczne. Na wycieczkę w czasie zaprosi Muzeum Prasy Śląskiej.

- Mamy świadomość, że sporo dzieci nie wyjedzie nigdzie w tym roku na wakacje. Od dłuższego czasu nie mają też  one kontaktu z rówieśnikami. Postanowiliśmy uruchomić półkolonie na bardzo dużą skalę. Zależy nam na tym, żeby odciążyć rodziców i w niskiej cenie zorganizować zajęcia dla najmłodszych - informuje burmistrz Dariusz Skrobol.

Organizatorzy półkolonii zabezpieczą transport, którym dzieci ze szkół dojadą na miejsce. Za udział w półkoloniach pobierana będzie opłata w wysokości 100 zł. Zgłoszeń można dokonywać w wymienionych placówkach.

Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.

(źródło: UM)

KK

T G+ F

Zobacz także

Wakacyjne zajęcia w golasowickiej bibliotece
Wakacyjne zajęcia w golasowickiej bibliotece
Wakacyjne półkolonie w Pawłowicach
Wakacyjne półkolonie w Pawłowicach
Trwa remont Górniczej w Pawłowicach
Trwa remont Górniczej w Pawłowicach
Kolejni ozdrowieńcy w powiecie pszczyńskim
Kolejni ozdrowieńcy w powiecie pszczyńskim
Replika Pomnika Powstańców Śląskich trafiła do Pszczyny
Replika Pomnika Powstańców Śląskich trafiła do Pszczyny

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18