Czy tego typu kompleks sportowy powstanie w Woli?

Gmina da teren, firma wybuduje kryte boiska?

Wola20.04.2019, 13:15

Przy basenie w Woli, na terenie gminnym prywatna firma chce wybudować kompleks zadaszonych boisk piłkarskich.

Tego typu partnerstwem jest zainteresowana firma z Wrocławia, która buduje kompleksy boisk ze sztuczną nawierzchnią przykryte konstrukcją pneumatyczną zwaną „balonem”, oświetlone i ogrzewane wraz z zapleczem sanitarnym. Powstały już w Gdańsku, Wrocławiu, Legnicy i Ślęzy, może powstać także w Woli. Firma chciałaby wydzierżawić gminny teren za basenem, przy stadionie Sokoła i postawić tam na własny koszt taki obiekt o wymiarach 65 x 40 m, gdzie jednocześnie mogłyby trenować trzy grupy.

Pomysł inwestycji zaprezentowano na marcowej sesji Rady Gminy. - Przedstawiciel firmy oglądał już teren. Niektóre gminy tylko czerpią dochód z dzierżawy terenu, ale można negocjować, żeby lekcje wychowania fizycznego dla dzieci z naszych szkół były tam prowadzone w godz. 8.00-15.00 bezpłatnie – przyznał Ireneusz Mietliński, kierownik Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W godzinach popołudniowych firma miałaby zarabiać na wynajmie boisk na imprezy sportowe, treningi, pikniki, zawody. W kompleksie można też organizować koncerty czy spotkania firmowe.

Jak zauważył kierownik GOSiR, w gminie jest siedem klubów piłkarskich prowadzących szkolenie z piłki nożnej, to łącznie blisko 400 osób trenujących. - Jest coraz większy problem z bazą treningową, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Brakuje sal gimnastycznych, jest w nich ciasno – mówił. Jego zdaniem, inwestycja spowoduje zwiększenie frekwencji na pobliskim basenie. - Taki obiekt w naszej gminie byłby potężnym krokiem do przodu – stwierdził I. Mietliński.

Podczas dyskusji na sesji pojawiły się pytania m.in. o zasady korzystania z kompleksu przez kluby sportowe z gminy. Podkreślano jednak, że wszystko zależy od warunków umowy. Wójt przyznał, że póki co jest to propozycja (decyzję o ewentualnej dzierżawie musi podjąć Rada Gminy). Zapowiedział, że chciałby zorganizować spotkanie radnych z przedstawicielami firmy z Wrocławia. - Dla mnie ważne jest to, żeby dzieci z naszych szkół i szkółki mogły korzystać z tego w mniejszym stopniu finansowym bądź za darmo. Można byłoby tam też organizować nasze imprezy, koncerty na większą skalę. Miasta ościenne tego nie mają – przyznał Jan Słoninka.

 

Reklama

{{BANER_247}

pako

T G+ F

Zobacz także

Boisko za 1,2 mln zł w Łące: ile jest trawy w trawie?
Boisko za 1,2 mln zł w Łące: ile jest trawy w trawie?
Podzielono 14,6 mln zł na rozwój bazy sportowej
Podzielono 14,6 mln zł na rozwój bazy sportowej
Alarm przeciwpowodziowy odwołany
Alarm przeciwpowodziowy odwołany
Nie będzie dofinansowań do odnawialnych źródeł energii
Nie będzie dofinansowań do odnawialnych źródeł energii
Nielegalni imigranci schwytani na stacji w Warszowicach
Nielegalni imigranci schwytani na stacji w Warszowicach
Ruszył przetarg na budowę ronda na ul. Cieszyńskiej
Ruszył przetarg na budowę ronda na ul. Cieszyńskiej

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 19