(fot. UM Pszczyna)

Gmina chce odnowić zaniedbane tereny przy ul. Bramkowej

Pszczyna10.11.2017, 10:23

Obecnie opracowywana jest koncepcja zagospodarowania zdegradowanych terenów zielonych przy ul. Bramkowej. 

- Od wielu lat tereny przy świetlicy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci są niezagospodarowane. Zdecydowałem, żeby opracować koncepcję zagospodarowania na cele rekreacyjno-sportowe. Ożywimy miejsce, które znajduje się w samym centrum Pszczyny. Chciałbym stworzyć przestrzeń przyjazną dla rodzin z dziećmi, osób starszych i wszystkich tych, którzy będą szukali alternatywy dla parku i starówki – opowiada o planach burmistrz Pszczyny, Dariusz Skrobol.

Koncepcja musi zawierać rozwiązania, które pozwolą tereny rekreacyjne skomunikować od strony ul. Bramkowej i ul. Młyńskiej. Przetarg na opracowanie dokumentacji wygrała firma Amaya Architekci z Katowic, która przedstawiła najkorzystniejszą ofertę (28 782 zł). Musi ona w ramach zamówienia przedstawić dwa warianty.

- W tym roku Rada Miejska zabezpieczyła środki na przygotowanie koncepcji. Zamierzam zaproponować radnym realizację zadania w przyszłym roku, dlatego zadanie znajdzie się w planach budżetu. Zakładam, że na terenach rekreacyjnych znajdą się m.in. wodny plac zabaw dla dzieci, rolkostrada, miejsce wypoczynku dla osób starszych wraz z fontanną solankową. Rozbudujemy także obecny plac zabaw – dodaje burmistrz Dariusz Skrobol.

(źródło: UM Pszczyna)

 

Reklama

Reklama

jack

T G+ F

Zobacz także

Dzień Baniek Mydlanych w Pszczynie
Dzień Baniek Mydlanych w Pszczynie
Ostatni etap remontu rynku: czas na wymianę nawierzchni dróg
Ostatni etap remontu rynku: czas na wymianę nawierzchni dróg
Wyciągnęli słupki ze świeżego betonu i sprzedali je w skupie
Wyciągnęli słupki ze świeżego betonu i sprzedali je w skupie
Nagrody starosty dla uczniów i nauczycieli
Nagrody starosty dla uczniów i nauczycieli
Dzieci z Ćwiklic i Rudołtowic odwiedziły Urząd Miejski
Dzieci z Ćwiklic i Rudołtowic odwiedziły Urząd Miejski
Pierwsze rowery oznakowane
Pierwsze rowery oznakowane

Komentarze:

Mieszkanka 2017-11-22 godz. 12:27
To nie burmistrz zlikwidował świetlicę.Pani Prezes niezgodnie z przepisami wydawała środki publiczne a teraz lamentuje, że świetlica zostanie zamknięta. Za likwidacje świetlicy odpowiada tylko i wyłącznie Pani Maria Kapusta!
GrzegoRz 2017-11-20 godz. 10:39
a co z dzieciakami z świetlicy o nich nikt nie po myślał szkoda słów
alina 2017-11-11 godz. 15:20
Do mamy!Szanowna Pani jeżeli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze.Likwidacja Świetlicy była burmistrzowi potrzebna żeby na tym szykownym placyku który przez 30 lat wyglądał tak jak wygląda handlować alkoholem. Dopóki była świetlica było to niemożliwe a po renowacji kumple z rynku już szykują stoiska.
mieszkaniec 2017-11-11 godz. 10:43
Mama, jak gazeta zależna od urzędu może napisać, że ten urząd coś likwiduje, lub przenosi w gorsze miejsce. Oni muszą pisać tylko o sukcesach Dobrego Gospodarza. Zwłaszcza teraz, gdy takimi artykułami robią mu kampanię wyborczą do reelekcji.
Mama 2017-11-11 godz. 08:57
A dlaczego nie napiszecie, że ta świetlica z wieloletnimi tradycjami zostaje zlikwidowana końcem roku, a dzieci zostają przeniesione do mniejszego pomieszczenia bez własnego podwórka i placu zabaw. Jak już zamieszczacie informacje to pełne
Jerzy 2017-11-10 godz. 11:56
bardzo dobry pomysł, popieram!
mieszkanka 2017-11-10 godz. 10:53
Najpierw totalnie zaniedbać, by później w blasku fleszy ogłaszać, że się będzie odnawiało. Zaniedbać w imieniu mieszkańców. Odnowić ku chwale wyborców. Tak działać trzeba naprawdę umieć. Burmistrz górą :-(
treść:
autor:

SQL: 20