Głosuj na pielgrzymowickie przedszkole

01.08.2011, 08:24

Pielgrzymowice, region

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego ogłosił konkurs na Najlepszą Przestrzeń Publiczną. Wśród rekordowej liczby 55 realizacji, znalazła się jedna z powiatu pszczyńskiego.


To adaptacja i rozbudowa budynku na przedszkole czterooddziałowe wraz z instalacjami, placem zabaw i oświetleniem zewnętrznym w Pielgrzymowicach.

Zamierzeniem docelowym inwestycji była przebudowa budynku przedszkola oraz dostosowanie istniejących pomieszczeń do potrzeb przedszkola czterooddziałowego wraz z instalacjami wewnętrznymi i zagospodarowaniem otoczenia. Projekt obejmował dobudowę pomieszczeń od strony południowej, zadaszenie nad wejściem od strony północnej i południowej oraz zmianę zadaszenia z płaskiego na zadaszenie dwuspadowe. Inwestycja obejmowała wyposażenie placu zabaw, nowe ogrodzenie, oświetlenie zewnętrzne, wyposażenie sal przedszkolnych i kuchni przedszkolnej. Inwestycja pozwoliła zwiększyć liczbę dzieci uczęszczających do przedszkola. Budynek znajdujący się w miejscu domu rodzinnego Karola Miarki – ważnej postaci historycznej dla całego Śląska i nawiązuje do charakterystycznych elementów dawnej architektury połączonej z nowoczesną funkcjonalnością. Jego wygląd zmienia nie tylko wizerunek sołectwa Pielgrzymowice, ale również całej gminy.

Twórcą projektu jest Marcin Furtak z Krakowa.

Od 28 lipca na stronie internetowej konkursu http://www.slaskie.pl/npp/ można zapoznać się z realizacjami zakwalifikowanymi do konkursu Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2011.

Do tegorocznej edycji zgłoszono w sumie 60 realizacji, co stanowi rekord w jedenastoletniej tradycji konkursu. Zgłoszenia dotyczyły 34 gmin. Spośród 60 zgłoszeń do dalszej oceny i prezentacji na stronie internetowej zakwalifikowano 55 realizacji stanowiących przedmiot konkursu i spełniających warunki formalne konkursu. Zgłoszenia te dotyczą rynków miejskich, placów, skwerów i deptaków, parków i terenów rekreacyjnych, obiektów usług kultury, edukacji, zdrowia, sportu, handlu, gastronomii i turystyki.

Od 1 sierpnia br. można głosować na swoje ulubione realizacje konkursowe, przyznając punkty trzem wybranym inwestycjom. Głosowanie będzie trwało do końca sierpnia br., a realizacja najpopularniejsza wśród biorących udział w zabawie zostanie uhonorowana Nagrodą Internautów.

ram

T G+ F

Galeria

Zobacz także

Głosuj na Flies!
Głosuj na Flies!
Głosuj na zdjęcie
Głosuj na zdjęcie
Wakacyjne konkursy w goczałkowickiej bibliotece
Wakacyjne konkursy w goczałkowickiej bibliotece
Policyjne patrole wodne i rowerowe gotowe do sezonu
Policyjne patrole wodne i rowerowe gotowe do sezonu
Nieudany manewr skrętu doprowadził do kolizji
Nieudany manewr skrętu doprowadził do kolizji

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18