GALK: Wiedzą co to Fair Play

11.12.2006, 16:52

Wczoraj odbyła się ostatnia tegoroczna kolejka w Goczałkowickiej Amatorskiej Lidze Koszykówki. Niedziela ta zapisze się w annałach rozgrywek pod znakiem Fair Play.

W trzeciej kwarcie meczu pomiędzy Croop Team a ZSTiL Czechowice, kontuzji doznał zawodnik CT, Rafał Blachura. Jako, że jego zespół przyjechał na to spotkanie tylko w pięcioosobowym składzie, przez ostatni kwadrans Croop Team był zmuszony grać w czwórkę. Rywale na ten pojedynek stawili się zaś w dziewięciu.Widząc jednak, że Blachura nie mógł kontynuować gry, także i jeden z koszykarzy „Resortówki” opuścił plac gry. Oba zespoły kończyły mecz w grając po czterech zawodników. Postawa tego zespołu zasługuje na wielkie wyrazy uznania. Widać, że panowie wiedzą na czym polega zdrowa, sportowa rywalizacja. Sam mecz zakończył się wygraną ZSTiL 61:52.

Najciekawszym spotkaniem tej kolejki było pojedynek Pro System z Warriors. Początek należał do „Prosów”, ale już w drugiej kwarcie role się odwróciły. Przewagę zdobyli tyszanie. Koszykarze czwartej drużyny poprzedniego sezonu odrobili stary w trzeciej odsłonie, a w ostatniej przypieczętowali swoje zwycięstwo. Co ciekawe mecz obfitował w dużą liczbę fauli – 40.

Bardzo wyrównany przebieg miało spotkanie Słupska z DeJaVu. Ostatecznie trzema punktami wygrali ci drudzy. DeJaVu do tego zwycięstwa poprowadził – po raz kolejny – Tomasz Piecha. Autor 34 punktów, który okazał się najlepszym strzelcem tej kolejki. Trzy oczka mniej zdobył Kamil Kuczmarz z MAS (sześć razy trafił za trzy).

Co najmniej do pierwszych dni Nowego Roku 2007 liderami w poszczególnych ligach będą: MAS Team Promotion (pierwsza) i Elektrownia (druga). (fot. Infopres, Gazeta Pszczyńska)