GALK: Dwie dogrywki

01.03.2007, 14:34

Wielkie emocje towarzyszyły meczowi trzeciej kolejki pierwszej ligi w Goczałkowickiej Amatorskiej Lidze Koszykówki, Warriors – MAS. Żeby wyłonić zwycięzcę tego pojedynki potrzeba było rozegrać aż dwie dogrywki!

Cztery kwarty oraz pierwsza dogrywka była niezwykle wyrównana. Dopiero w drugiej dogrywce przewagę punktową osiągnęli koszykarze z Tychów i wygrali mecz. Nie bez znaczenia było to, że wicemistrzowie ligi kończyli mecz w trójkę.Tyle samo koszykarzy MAS-u przedwcześnie zakończyło swój udział w tym meczu ze względu na pięć fauli. W ogóle mecz obfitował w dużą liczbę przewinień. Oba zespoły aż 44 razy dopuścili się nieczystych zagrań.

W drugiej lidze drugie zwycięstwo w tym sezonie odnieśli koszykarze Zrywu. „Zrywni” pokonali ZSTiL. W dwóch pozostałych meczach zwycięzcami okazali się faworyci (Elektrownia i Croop Team), ale w obu przypadkach pokonali swoich rywali (odpowiednio LO Chrobry i PHE Kopel) trzema punktami.

Ostatnie mecze rundy zasadniczej odbędą się 18 marca. (fot. Infopres, Gazeta Pszczyńska)

Wyniki GALK:
I liga: Słupsk 82 – Chrobry 62:70 (17;19, 14:17, 12:19, 19:15)

Punkty: 16 – Łukasz Kobiela (Słupsk 82) oraz 23 – Krzysztof Harlak (Chrobry)

Warriors – MAS Team Promotion 78:70 (21:20, 14:14, 14:13, 12:14, dog.1: 7:7, dog.2: 10:2)
26 – Marcin Kaczmarski (Warriors) oraz 30 – Michał Cichoń (MAS)

II liga: Elektrownia – LO Chrobry 57:54 (6:11, 12:19, 20:17, 19:7)
13 – Szymon Kopiec (Elektrownia) oraz 30 - Ignacy Grzanka (LO Chrobry)

ZSTiL – Zryw 57:62 (17:12, 11:15, 21:14, 8:21)