Futsal Pawłowice wycofał się z II ligi

25.10.2006, 14:01

W zeszłym roku po raz pierwszy pojawili się na ogólnopolskich futsalowych parkietach. W premierowym sezonie zajęli w II lidze dziewiątą pozycję.

Kiedy w kwietniu tego roku podsumowywaliśmy pierwszy sezon Futsalu Pawłowice, prezes klubu Piotr Drobek mówił, że celem drużyny w nowym sezonie będzie środek drugoligowej tabeli. By sprostać temu zadaniu czynione były starania by wzmocnić drużynę. Mówiło się o Sebastianie Piechocie (kiedyś grał w m.in. w pierwszoligowej Stali Mielec).Prezes liczył także na piłkarzy, którzy nabrali doświadczenia w pierwszym roku gry na małych boiskach. Był już także ustalony terminarz. Futsal ligę miał zainaugurować w Krapkowicach. Ale nie zainaugurował. I to nie tylko z powodu, że z ligi wycofała się krapkowicka drużyna. Także pawłowiczanie zrezygnowali z gry w II lidze.

Co się stało? – Jak nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo, że o pieniądze – ucina krótko prezes Futsalu, Piotr Drobek. –Tuż przed ligą odeszło od nas kilku sponsorów, a dotacja z gminy jest niewystarczająca, żeby utrzymać drużynę w tych rozgrywkach – tłumaczy sternik pawłowickiego klubu.

Oprócz Futsalu i Otmętu Krapkowice z rozgrywek II ligi (grupy północnej) wycofały się jeszcze cztery kluby. – Podczas spotkania Komisji ds. Futsalu w Katowicach, delegat PZPN mówił przedstawicielom klubów futsalowych, że bardzo ciężko jest pozyskać sponsora dla drużyny. To musiałby być typowy pasjonat tej dyscypliny, żeby łożyć na nią pieniądze – opowiada Drobek. Jego klub jest tego dosłownym przykładem.

Oprócz rywalizacji na drugoligowych arenach, Futsal występował także w Miejskiej Lidze Piłki Nożnej w Jastrzębiu-Zdroju. W poprzednim sezonie wywalczyli mistrzostwo tych rozgrywek. Co ciekawe i w tej lidze pawłowicka drużyna nie zagra. Powód jest jednak inny. Hala, w której rozgrywana była liga jest remontowana, dlatego i MLPH została zawieszona.

Drużynę, która pozbawiona została możliwości rywalizowania w dwóch typach rozgrywek czeka teraz ciężka próba. Jak mówi prezes klubu, zespół powinien się utrzymać, ale niektórzy zawodnicy otrzymali już propozycję gry w innych drużynach.– Gramy teraz amatorsko. Będziemy dalej brali udział w rozgrywkach gminnych i powiatowych, a także w pawłowickiej lidze. Chcielibyśmy też zorganizować taki turniej w stylu Pucharu Regionu, gdzie rywalizowaliby mistrzowie kilku halowych lig z naszego okręgu – zakończył Drobek. (fot. Infopres, Gazeta Pszczyńska)

Źródło: Gazeta Pszczyńska

rin

T G+ F

Zobacz także

REMONDIS WYCOFAŁ SIĘ Z BUDOWY INSTALACJI!
REMONDIS WYCOFAŁ SIĘ Z BUDOWY INSTALACJI!
Wszyscy chcą grać w futsal! Będą trzy ligi?
Wszyscy chcą grać w futsal! Będą trzy ligi?
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18