Ruszyła modernizacja i rozbudowa terenów sportowych przy ul. Uzdrowiskowej. Prace kosztować będą 13 mln zł

Fundacja Łukasza Piszczka już buduje

Goczałkowice-Zdrój30.09.2018, 15:44

Ruszyły roboty budowlane na terenach sportowych, które Fundacja Akademia Piłkarska Łukasza Piszczka wydzierżawiła od gminy Goczałkowice.

Najpierw były zapowiedzi, teraz zamieniają się w czyny. Ruszyły prace budowlane na terenach sportowych przy ul. Uzdrowiskowej 44 w Goczałkowicach-Zdroju. Za kilka lat mają zmienić się nie do poznania. Wszystko dzięki Fundacji Akademia Łukasza Piszczka, którą utytułowany piłkarz, reprezentant Polski, wychowanek LKS-u Goczałkowice-Zdrój i obrońca Borussi Dortmund powołał, żeby w swojej rodzinnej miejscowości szkolić młodych piłkarzy.

Pierwszym celem fundacji jest modernizacja i rozbudowa istniejących obiektów sportowych. - W tym roku ma powstać boisko z nawierzchnią hybrydową o wymiarach 105 m x 68 m oraz boisko ze sztuczną nawierzchnią o wymiarach 75 m x 60 m. Planujemy też wybudowanie w stanie surowym nowego budynku, w którym znajdą się szatnie oraz całe zaplecze, z częścią rehabilitacyjną i do odnowy biologicznej – mówi Kazimierz Piszczek, ojciec piłkarza, wiceprezes LKS-u Goczałkowice-Zdrój i członek zarządu fundacji.

Wszystkie roboty mają potrwać do połowy 2020 r. Do tego czasu planowane są dodatkowo budowa pełnowymiarowego boiska w miejscu, gdzie obecnie znajduje się budynek z szatniami, a także stworzenie trybun, alejek, parkingów, oświetlenia i całej infrastruktury.

Prace prowadzone są na terenie, który w marcu gmina wydzierżawiła fundacji na 30 lat. Po tym czasie obiekty przejdą na własność gminy. Piłkarz zapowiadał, że z boisk i nowego zaplecza korzystać będzie mogła młodzież oraz LKS Goczałkowice-Zdrój. Wartość całej inwestycji to ok. 13 mln zł. Ok. 4 mln zł fundacji udało się pozyskać z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Fundacja (jej prezesem jest Łukasz Piszczek) chce w Goczałkowicach szkolić dzieci i młodzież z okolicy, już od piątego roku życia, przy współpracy z Borussią Dortmund. - Planujemy ogłoszenie naboru już w przyszłym roku. Wszystko jednak zależy od postępu prac budowlanych – zauważa K. Piszczek.

pako

T G+ F

Zobacz także

gorący temat
Piszczek zainaugurował budowę akademii piłkarskiej
Piszczek zainaugurował budowę akademii piłkarskiej
gorący temat
Tereny pod akademię piłkarską dla fundacji Piszczka
Tereny pod akademię piłkarską dla fundacji Piszczka
Uszkodził wyposażenie myjni. Wpadł dzięki monitoringowi
Uszkodził wyposażenie myjni. Wpadł dzięki monitoringowi
71 dni z alarmem smogowym
71 dni z alarmem smogowym

Komentarze:

Ona 2018-09-30 godz. 22:39
Biznes nie biznes, tutaj potrzebna jest pasja.
Pingwin 2018-09-30 godz. 19:47
Re: Foka to będzie biznes, na którym ktoś będzie chciał zarobić.
Foka 2018-09-30 godz. 16:27
Bardzo dobry pomysł. Godne podziwu, że p.Łukaszowi chce się "na emeryturze" konstruktywnie działać.
treść:
autor:

SQL: 18