Właścicielka salonu, Aleksandra Plewnia od 13 lat fryzjerstwo traktuje jako temat przewodni swojego życia

Art. spons. FRYZJERNIA, czyli modne stylizacje i spełniające się marzenia    

Pszczyna13.02.2018, 11:57

Jakie fryzury królować będą w najbliższych czasie, gdzie szukać inspiracji oraz jak pasja i cierpliwość zmieniają się w sukces, dowiedzieć się można w nietuzinkowym salonie fryzjerskim Aleksandry Plewnia.

„Cele w życiu człowieka powinny być jak horyzonty, tak aby osiągając jedne, zawsze widzieć nowe” - w myśl słów polskiej poetki Agnieszki Lisak, podąża mistrz fryzjerstwa Aleksandra Plewnia, której doświadczenie i oryginalne pomysły zachwycają najbardziej wymagających klientów.

Pochodząca z Jankowic stylistka, przygodę z zawodem rozpoczęła 13 lat temu, jednak już jako kilkuletnia dziewczynka uwielbiała układać wymyślne fryzury swoim lalkom. Z biegiem lat dziecięce zabawy stały się początkiem jej drogi zawodowej. Po ukończeniu szkoły fryzjerskiej, swoje umiejętności rozwijała w kilku renomowanych salonach - Miałam szczęście szkolić nowatorskie techniki strzyżenia pod okiem cenionych mistrzyń fryzjerstwa. Dzięki tym doświadczeniom w pewnym momencie poczułam, że jestem gotowa stawić czoło kolejnemu wyzwaniu i otworzyć własny salon. W takich chwilach ważne było dla mnie wsparcie mentorów i bliskich, na których mogłam polegać. Wiele zawdzięczam mojemu mężowi, który również zaangażował się w urządzenie wnętrza salonu - wspomina Aleksandra Plewnia.  

I tak 1 września 2017 r. w Pasażu Książęcym swoje progi otworzyła FRYZJERNIA, nawiązująca już w samej nazwie do wykonywanej profesji. Salon, w którym wraz z panią Aleksandrą współpracują dwie zawodowe stylistki, oferuje kompleksową gamę cięć, koloryzacji, modelowania i zabiegów pielęgnacyjnych z linii kosmetycznej Schwarzkopf Professional i Wella Professional. A wszystko to na najwyższym poziomie.

FRYZJERNIA oferuje kompleksową gamę cięć, koloryzacji, modelowania i zabiegów pielęgnacyjnych na najwyższym poziomie.

- Fryzury dobieram indywidualnie patrząc na kształt twarzy, cerę, charakter oraz styl ubioru. Wśród Pań obecnie królują romantyczne, delikatne i zwiewne fale nadające objętości długim włosom. Przedziałek najczęściej pojawia się na środku, a grzywka sięga do połowy policzka, dzięki czemu pozwala także na inne formy uczesania. Panie wciąż chętnie wybierają proste cięcie w stylu „long bob” z wydłużonymi przodami. W większości młodsze klientki preferują naturalne kolory. W kwestii farbowania najczęściej decydują się na jasne kolory typu blond, truskawkowy blond, silver, platyna. Często zostawiam naturalny odrost u nasady głowy, a następnie stosuję w końcach subtelne refleksy, czyli tzw. sombre. Upięcia lekkie i delikatne. Wiosną i latem mile widziane będą upięcia do wianka z wplecionymi naturalnymi kwiatami, które jeszcze niedawno można było zobaczyć tylko w modzie ślubnej.

Natomiast u rasowych panów dotychczas wiódł prym w stylu „na drwala”, gdzie częściej fryzura dobierana była do brody klienta. Obecnie jednak mężczyźni chętnie wybierają krótkie wycieniowane włosy z mocniej przystrzyżonymi bokami. Siwizna jest także na topie, więc farbowanie u Panów jest coraz bardziej passé - opowiada właścicielka FRYZJERNI.

Dzisiaj ludzie są bardziej świadomi swoich fryzur, lubią wiedzieć która będzie dla nich idealna i jaką pielęgnację stosować na co dzień. Aleksandra Plewnia zawsze rozmawia z klientem, chętnie udziela porad i sugestii. Na fanpage’u salonu na Facebooku zobaczymy różne metamorfozy, które mogą stać się pomysłem na awangardowe fryzury lub klasyczne formy.  

- Stylizacje z sezonu na sezon ulegają zmianom. Aby nadążyć za ewoluującymi trendami uczestniczę w krajowych warsztatach, targach i pokazach mody. Podczas współpracy z warszawską Akademią Schwarzkopf Proffesional, a także Akademią Fryzjerską Berendowicz&Kublin rozmawiam ze specjalistami z branży, pracuję z modelami, zaopatruję się w profesjonalne kosmetyki. Podobają mi się proste, geometryczne kształty i cięcia znane ze szkoły Brytyjczyka Vidala Sassoona, jak również  techniki modelowania przez cięcie promowane przez Macieja Maniewskiego. Nie omieszkam na bieżąco obserwować wpływy europejskiej i światowej mody w zagranicznych czasopismach i sieci, które chętnie konsultuję z koleżankami z pracy. Obecnie cały czas należy stawiać na rozwój i wychodzić poza tradycyjne ramy, czego życzę wszystkim młodym fryzjerom na początku ich kariery - kończy stylistka.   

Pszczyna, ul. Szymanowskiego 23 (Pasaż Książęcy)

tel. 790 276 250, www.fryzjernia.com.pl 

tog

T G+ F

Zobacz także

Nocna Zmiana Bluesa, czyli klasyka gatunku
Nocna Zmiana Bluesa, czyli klasyka gatunku
Mikołaj w Skansenie
Mikołaj w Skansenie
W Studzionce powstanie sześć sal przedszkolnych
W Studzionce powstanie sześć sal przedszkolnych
gorący temat
14-latek z Pszczyny zatruł się tlenkiem węgla
14-latek z Pszczyny zatruł się tlenkiem węgla
Apelują o monitorowanie jakości powietrza
Apelują o monitorowanie jakości powietrza
Inauguracja kadencji w Pawłowicach. Wójt: to nowy rozdział dla gminy
Inauguracja kadencji w Pawłowicach. Wójt: to nowy rozdział dla gminy
Trwa likwidacja kopalni Krupiński. Co dalej ze złożem i terenem?
Trwa likwidacja kopalni Krupiński. Co dalej ze złożem i terenem?
A jednak PiS rządzi na Śląsku. Nieoczekiwana wolta radnego Koalicji Obywatelskiej
A jednak PiS rządzi na Śląsku. Nieoczekiwana wolta radnego Koalicji Obywatelskiej
Nowy zarząd powiatu na pierwszym posiedzeniu
Nowy zarząd powiatu na pierwszym posiedzeniu
Pierwsza sesja w Goczałkowicach: radni wybrali prezydium i komisje
Pierwsza sesja w Goczałkowicach: radni wybrali prezydium i komisje
SQL: 16