Katastrofa w uzdrowisku - fizjoterapeuci nie przyszli do pracy

Goczałkowice-Zdrój15.05.2019, 12:55

Władze goczałkowickiego uzdrowiska zdecydowały dziś o wstrzymaniu pracy. Zabiegi zostały odwołane, nowi kuracjusze nie są przyjmowani.

Do pracy w goczałkowickim uzdrowisku z powodu protestu nie przyszedł dziś żaden z zatrudnionych fizjoterapeutów.

Wszystkie zabiegi zostały odwołane a władze zabroniły przyjmowania nowych kuracjuszy. Osoby, które przebywają w uzdrowisku, przerywają swój pobyt.

O wstrzymaniu prac uzdrowiska został poinformowany Narodowy Fundusz Zdrowia. Zarząd uzdrowiska jest również w stałym kontakcie z marszałkiem województwa śląskiego.

- Trudno cokolwiek komentować. 50 osób nie przyszło dzisiaj do pracy. Uderza to szczególnie w pacjentów, którzy przyjeżdżają do naszego uzdrowiska z całej Polski a w tej chwili nie mogą być przyjmowani. Jest to również dla nas ogromna katastrofa finansowa, związana z brakiem możliwości kontynuowania kontraktu z NFZ - komentuje Tomasz Niesyto prezes zarządu Uzdrowiska Goczałkowice-Zdrój.

Protest fizjoterapeutów jest organizowany w całej Polsce. Jego uczestnicy domagają się 1600 zł podwyżki. Strajk rozpoczął się 7 maja akcją masowego oddawania krwi. Następnego dnia fizjoterapeuci zorganizowali strajk włoski. Ich protest określany jest jako protest kroczący. Kolejnym etapem może być głodówka.

Nieoficjalnie wiadomo, że protest fizjoterapeutów w Goczałkowicach-Zdroju ma potrwać tydzień.

Reklama

KK

T G+ F

Zobacz także

Uzdrowisko będzie spółką kapitałową
Uzdrowisko będzie spółką kapitałową
Goczałkowice bez Zdroju!? Czy to możliwe?
Goczałkowice bez Zdroju!? Czy to możliwe?
12 kierowców ukaranych za przejazd na czerwonym świetle
12 kierowców ukaranych za przejazd na czerwonym świetle
Bezpłatne przejazdy dla Honorowych Dawców Krwi
Bezpłatne przejazdy dla Honorowych Dawców Krwi
„Skrawek Nieba - Artyści Dzieciom”
„Skrawek Nieba - Artyści Dzieciom”

Komentarze:

Podatnik 2019-05-16 godz. 14:43
500 nie dostaję, emerytura jeszcze 21 lat a 24 lata i robię w trzeciej firmie. Jak mi nie odpowiadały warunki to po prostu zmieniam prace i tyle a nie wylewam żale jaki to ja poszkodowany jestem. Tak więc na razie płacę podatki i tyle z tego mam a nasza władza rozdaje pieniądze.
Tomek 2019-05-16 godz. 09:32
Podatniku a 500 bierzecie ? A moze 13 emeryturę? Tez musieli komuś wziasc pieniądze, mierność pislamu. oni sie sami wykończą jak za ostatnich rządów.
Podatnik 2019-05-15 godz. 20:08
Oj tam jak nie chcą pracować to nikt ich tam na siłę nie trzyma ,jutro proszę po świadectwa pracy i sprawa rozwiązana. ludzie jak teoretycznie by wam coś dali to komuś by musieli zabrać. Proszę nie być takimi samolubami i tylko o sobie myśleć a tacy już byli niedawno i podobno pilnują pożądku a wszyscy byli tacy chorzy nagle.
treść:
autor:

SQL: 19