Firma czeka na koncepcję

22.11.2011, 10:58

Powiat

Szykują się zmiany w Centrum Przedsiębiorczości S.A. w Woli, spółce, w której ponad 80% udziałów ma powiat pszczyński. Starosta pszczyński, Paweł Sadza zmiany nazywam organizacyjnymi.


10 listopada odbyło się walne zebranie akcjonariuszy CP S.A. w Woli. Większościowym udziałowcem w spółce jest powiat pszczyński, który w portfelu ma 13 tys. 497 akcji. Pozostali akcjonariusze spółki to powiat bieruńsko-lędziński (2304 akcje), gmina Miedźna (171 akcji) oraz gmina Bojszowy (12 akcji). CP S.A. w Woli rozpoczęło działalność we wrześniu 1999 r. Zadaniem spółki jest przeciwdziałanie bezrobociu poprzez wspomaganie rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw w regionie, w którym dotychczas dominowała monokultura górnicza. Spółka prowadzi Inkubator Przedsiębiorczości oraz zarządza Parkiem Przemysłowym Ziemi Pszczyńskiej, który obejmuje nieruchomości pozostałe po zlikwidowanej kopalni „Czeczott”. Po ponad 10 latach przyszedł czas na podsumowania.
Zdaniem Pawła Sadzy konieczne jest poszerzenie działalności spółki. - Firma przewiduje straty na koniec tego roku – mówi starosta powiatu pszczyńskiego. - Widzimy również pewne niedomagania jeśli chodzi o stan majątku, którym zarządza spółka – w tym roku odszedł potężny dzierżawca jednego z budynków. Mamy też świadomość kończenia się unijnych konkursów na miękkie projekty realizowane przez CP S.A – wyjaśnia przyczyny zmian Paweł Sadza.

Pomysłów na nowe obszary działalności CP S.A. jej udziałowcy będą oczekiwać od zarządu spółki. Walne zgromadzenie podjęło uchwałę, że początkiem przyszłego roku zostanie ogłoszony konkurs na prezesa zarządu. - Katalog PKD zapisany w umowie spółki jest bardzo szeroki, ale jak do tej pory tylko po części był realizowany. Chcemy, aby CP S.A wyszła poza ramy środków unijnych, zajęła się również działalnością szkoleniową w zakresie komercyjnym czy zarządzaniem nieruchomościami nie tylko w Woli. To musi być poparte koncepcją rozwoju spółki, której będziemy oczekiwać od nowego zarządu – mówi Paweł Sadza.

Prezes CP S.A. w Woli, Zbigniew Korzekwa powiedział nam, że nie będzie ubiegał się o fotel prezesa, bo... nie ma koncepcji na dalsze jej funkcjonowanie.

(więcej czytaj w najnowszym wydaniu „Gazety Pszczyńskiej, nr 22 z 22 listopada br.)

jack

T G+ F

Zobacz także

Hospicjum prezentuje koncepcję budowy Domu Ojca Pio
Hospicjum prezentuje koncepcję budowy Domu Ojca Pio
Firma na start
Firma na start
Długi weekend sierpniowy - Święto Ziół i wspomnienie Powstania
Długi weekend sierpniowy - Święto Ziół i wspomnienie Powstania
Nowe lampy wzdłuż Piaskowej
Nowe lampy wzdłuż Piaskowej

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18