"Dzika" piłka

06.09.2006, 15:23

Ostatnie tygodnie wakacji w Woli młodzież spędziła w najlepszy z możliwych sposobów – aktywnie i na świeżym powietrzu. Już po raz piąty „dzikie drużyny” spotkały się na murawie.

Letnie Mistrzostwa w Piłce Nożnej w tym roku zorganizowane zostały na boisku Sokoła Wola. Od 16 sierpnia ośmioosobowe drużyny w trzech kategoriach wiekowych walczyły o najwyższe miejsce na podium. Przez prawie dwa tygodnie od 15.00 do 18.00 odbywały się piłkarskie rozgrywki. Chociaż boisko miało zmniejszone wymiary, a jedna polowa trwała 20 min, wcale nie było łatwo.

Opinia, że dzisiaj dzieci i młodzież spędzają najchętniej czas przed komputerem, mija się z prawdą.– Co prawda z roku na rok jest mniej drużyn, ale to efekt niżu demograficznego, a nie uprzedzenia do sportu – tłumaczy frekwencję Adam Matjasowicz, organizator turnieju. W tej edycji po raz pierwszy wszystkie ekipy były z Woli. Dla zawodników transport zbiorowy to jednak kłopot, co dodatkowo zmniejszyło frekwencję.
Jak podkreśla Matjasowicz, drużynowe zdobycie pucharu to sukces, jednak nie trofeum jest najważniejsze. – Nie było w tym roku pucharu dla najlepszego strzelca. Postawiliśmy na zdrową rywalizację sportową. Chcieliśmy pokazać, jak można spędzić wolny czas, również tym, którzy nie brali udziału w rozgrywkach. Kiedy młodzi piłkarze biegali po murawie, ich rówieśnicy tłumnie przychodzili kibicować – dodaje.


Tegoroczni zwycięzcy:
Szkoła podstawowa, klasy I – IV: 1. Orły, 2. Ptaki, 3. Spidy
Szkoła podstawowa klasy V – VI: 1. FC Wola, 2. LKS Wola, 3. KKS Wola
Gimnazjum: 1. Czestersi, 2. Drym Team, 3. LKS Się Piła
Szkoła Średnia: 1. All Stars, 2. FC Klepki, 3. Ice Team

agw

T G+ F

1

1

Zobacz także

Goczałkowice - gmina przyjazna klubom piłkarskim
Goczałkowice - gmina przyjazna klubom piłkarskim
"Dzika" parada
Pijani mężczyźni straszyli przechodniów samurajskimi mieczami
Pijani mężczyźni straszyli przechodniów samurajskimi mieczami
gorący temat
PiS wygrywa wybory również w powiecie pszczyńskim
PiS wygrywa wybory również w powiecie pszczyńskim
Znakują rowery "syntetycznym DNA"
Znakują rowery "syntetycznym DNA"

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18