Dzień Przedsiębiorczości w Gazecie Pszczyńskiej

23.03.2012, 10:59

Pszczyna

22 marca w całej Polsce uczniowie szkół ponadgimnazjalnych uczestniczyli w Dniu Przedsiębiorczości. Każdy mógł odwiedzić interesującą go firmę i zobaczyć jak wygląda praca na określonych stanowiskach.


Dzień Przedsiębiorczości umożliwia uczniom poznanie specyfiki zawodu, który planują podjąć w przyszłości. Jest to dobra okazja do zebrania informacji na temat wymaganych kwalifikacji i umiejętności, zdobycia doświadczenia oraz określenia perspektyw budowania kariery zawodowej. Uczeń może sprecyzować kierunek, w jakim chce się rozwijać i w przyszłości podjąć pracę.
„Gazeta Pszczyńska” zorganizowała zajęcia dla dwóch uczennic I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie. Monika i Ada poznały zasady pisania artykułów oraz sposoby zdobywania informacji. Miały okazję stworzyć własne artykuły oraz porozmawiać z redaktor naczelną „Gazety Pszczyńskiej”, Marcelą Grzywacz. Dzień Przedsiębiorczości pomógł dziewczynom poznać pracę redakcji „od kuchni” i zdobyć cenne wskazówki przydatne w pracy dziennikarza. - To było dla nas ciekawe doświadczenie – podsumowują Ada i Monika.

jack

T G+ F

Zobacz także

Dzień otwarty w pszczyńskiej
Dzień otwarty w pszczyńskiej "Skarbówce"
Edi Andradina w Gazecie Pszczyńskiej
Edi Andradina w Gazecie Pszczyńskiej
Dokument "Tajemnica Ojca Pio" w Pawłowickim GOK-u
Dokument "Tajemnica Ojca Pio" w Pawłowickim GOK-u
Plebiscyt na Wolontariusza Roku Gminy Pszczyna
Plebiscyt na Wolontariusza Roku Gminy Pszczyna
Weekendowy rozkład jazdy
Weekendowy rozkład jazdy

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18