Dzień otwarty w PZS nr 1: stawiają na kształcenie fachowców

Powiat01.04.2015, 12:28

Dzień Otwarty w Powiatowym Zespole Szkół nr 1 w Pszczynie był nie tylko okazją do prezentacji oferty edukacyjnej placówki. Szkoła podpisała umowę w sprawie prowadzenia klasy patronackiej w zawodzie ślusarz.

Dzień Otwarty to niezwykłe wydarzenie w życiu szkoły. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy naszej placówki podejmują wspólne działania, by zaprezentować na zewnątrz swoją pracę. Mamy okazję pokazać, że szkoła to nie tylko miejsce służące zdobywaniu wiedzy, ale że jest to przestrzeń, która służy rozwojowi talentów, zainteresowań, pasji i zdobywaniu doświadczenia, ułatwiającego wejście w dorosłe życie.

27 marca br. o godzinie 9.00 rozpoczęliśmy tę wyjątkową uroczystość. W budynkach warsztatów szkolnych przy ulicy Bogedaina 21 powitano zaproszonych gości staropolskim zwyczajem - chlebem i solą. Na oficjalną część Dnia Otwartego przybyli: starosta pszczyński, Paweł Sadza, wicestarosta, Krystian Szostak, naczelnik Wydziału Oświaty i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Pszczynie, Krystyna Świerkot-Żmij, przedstawiciele firm współpracujących ze szkołą, przewodnicząca Rady Rodziców, Anna Rezner, wicedyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Pszczynie, Katarzyna Szczotka oraz członkowie Stowarzyszenia Inżynierów i Mechaników Polskich i Naczelnej Organizacji Technicznej.

Podczas części oficjalnej spotkania nastąpiło podpisanie umowy pomiędzy Starostwem Powiatowym w Pszczynie, dyrektorem PZS nr 1, Teresą Wojtanowicz oraz przedstawicielami firmy Stolbud, która od roku szkolnego 2015/2016 prowadzić będzie klasę patronacką w zawodzie ślusarz.

Na zakończenie tej części wystąpili członkowie Koła Artystycznego, którzy przygotowali przedstawienie w gwarze śląskiej oraz teleturniej 1 z 10, w którym aktywny udział wzięli zaproszeni goście.

Od godziny 10.00 gimnazjaliści zapoznawali się z profesjonalnymi stanowiskami branżowymi przygotowanymi przez uczniów i nauczycieli przy współpracy z firmami zewnętrznymi.

Uczniowie Technikum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej oprowadzali młodszych kolegów i koleżanki po obiektach warsztatów, prezentując im bardzo ciekawe i nowocześnie wyposażone pracownie zawodowe i multimedialne. Niezwykle istotnym punktem programu była prezentacja oferty szkoły, przedstawiona przez dwóch nauczycieli oraz możliwość uzyskania porady u doradcy zawodowego. Młodzież miała także okazję zapoznać się z ofertą firm, które zachęcały uczniów gimnazjów do podjęcia praktyk i nauki zawodu.

Dbając o dobrą zabawę gimnazjalistów zorganizowaliśmy także wiele konkursów i quizów z efektownymi nagrodami. Ponadto, każdy gość otrzymał folder informacyjny oraz gadżety z nazwą szkoły.

Podczas uroczystości uczniowie mogli wziąć udział w pokazach motoryzacyjnych, instalacyjnych, budowlanych i fryzjerskich, a cukiernie z Pszczyny i okolicy zadbały o to, aby podczas imprezy możliwa była degustacja przeróżnych ciast i ciasteczek.

Serdecznie dziękujemy: Radzie Rodziców PZS nr 1 w Pszczynie; firmom: Stolbud, Szlif-Pol, Puchałka, DTS Serwis, U Sosny – Dariusz Sosna, Tad – Tadeusz Pisarek, Olanda, Niedźbała, Jasiek; Państwu Tomaszowi i Barbarze Dzidom, panu Rafałowi Lokwencowi, panu Aleksandrowi Gwóździowi, księdzu Józefowi Markowi, pani Krystynie Gach; redakcjom: „Gazeta Pszczyńska”, „Pless”, „Głos Pszczyński”, „Forum”.

Dyrekcja, grono pedagogiczne i uczniowie zapraszają gimnazjalistów do złożenia dokumentów w Powiatowym Zespole Szkół nr 1 w Pszczynie. Gimnazjalisto nie zwlekaj – dobry zawód na ciebie czeka!

PZS nr 1

jack

T G+ F

Zobacz także

W Samochodówce wyłoniono sprawnego ślusarza
W Samochodówce wyłoniono sprawnego ślusarza
Uczniowie Samochodówki wrócili ze stażu w Hiszpanii
Uczniowie Samochodówki wrócili ze stażu w Hiszpanii
Pawłowickie placówki oświatowe w dobie pandemii
Pawłowickie placówki oświatowe w dobie pandemii
Szybka kolej: o trasach ze śląskimi samorządowcami
Szybka kolej: o trasach ze śląskimi samorządowcami
Pomaganie przez bieganie
Pomaganie przez bieganie
Kolejne seanse Samochodowego Kina Objazdowego
Kolejne seanse Samochodowego Kina Objazdowego
Sytuacja epidemiologiczna w powiecie
Sytuacja epidemiologiczna w powiecie
Najlepsza Przestrzeń Publiczna. Zagłosuj na Centrum Przesiadkowe w Pszczynie
Najlepsza Przestrzeń Publiczna. Zagłosuj na Centrum Przesiadkowe w Pszczynie

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18