(fot. powiat)

Dzień Edukacji Narodowej: Medale i nagrody dla nauczycieli powiatowych szkół

Powiat14.10.2020, 11:05

Troje nauczycieli Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie otrzymało wyróżnienia za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania - Medale Komisji Edukacji Narodowej oraz Nagrodę Śląskiego Kuratora Oświaty. Starosta Barbara Bandoła przyznała nagrody dla 27 nauczycieli i dyrektorów powiatowych szkół i placówek za szczególne osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze.

Na 31 nauczycieli wyróżnionych w tym roku z terenu bielskiej delegatury Kuratorium Oświaty Medalami Komisji Edukacji Narodowej oraz Nagrodą Śląskiego Kuratora Oświaty, aż troje jest pracownikami Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie, czyli popularnej „Samochodówki”. - To niebywałe wyróżnienie dla nauczycieli, placówki i powiatu pszczyńskiego, który jest organem prowadzącym. Taka sytuacja nie zdarzyła się w naszym powiecie nigdy wcześniej - mówi Damian Cieszewski, wicestarosta pszczyński.

Medale Komisji Edukacji Narodowej otrzymali: Józefa Waliczek oraz Tadeusz Michułka. Nagroda Śląskiego Kuratora Oświaty trafiła do Dariusza Chromika.

Józefa Waliczek jest nauczycielką zawodowych przedmiotów fryzjerskich, współautorką innowacji pedagogicznej „Kosmetyka w wizualizacji” wprowadzonej do klas technikum usług fryzjerskich oraz głównym koordynatorem współpracy z firmami w ramach patronatu dla zawodu fryzjer. Prowadzi dodatkowe zajęcia w ramach kółka fryzjerskiego co owocuje corocznymi, ogromnymi sukcesami na konkursach fryzjerskich na szczeblu krajowym i międzynarodowym.

Tadeusz Michułka uczy zawodowych przedmiotów mechanicznych, jest współautorem innowacji pedagogicznej „Ślusarz-spawacz”, która spowodowała niesamowitą popularyzację tego zawodu. Jest także głównym koordynatorem współpracy z firmą w ramach patronatu. Dzieki dodatkowym zajęciom, jego uczniowie osiągają ogromne sukcesy w konkursach krajowych i międzynarodowych.

Dariusz Chromik od wielu lat jest kierownikiem warsztatów szkolnych PZS nr 1. Jako nauczyciel korzysta z nowoczesnych, często organizowanych przez siebie pomocy dydaktycznych. Dba o rozwój placówki biorąc udział w pracach przy wprowadzaniu nowych zawodów. Angażuje się w rozwijanie infrastruktury, powstawanie nowych pracowni co wiąże się z pisaniem projektów, współpracą z firmami i pozyskiwaniem patronatów dla poszczególnych zawodów. Jest współautorem i głównym koordynatorem po stronie polskiej projektu „Ready, Steady Go”, realizowanego ze szkołami z Czech, Grecji i Rumunii, polegającego na budowaniu bolidu elektrycznego i szerzeniu postaw ekologicznych.

Dzień Edukacji Narodowej jest okazją do podziękowania nauczycielom powiatowych szkół i placówek za trud włożony w edukację młodego pokolenia. Nagrodami starosty pszczyńskiego za szczególne osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze nagrodzonych zostało 27 nauczycieli i dyrektorów szkół prowadzonych przez powiat pszczyński. Nagrodzeni są zawodowo związani z Zespołem Szkół Ogólnokształcących w Pszczynie, Powiatowym Zespołem Szkół nr 1, Powiatowym Zespołem Szkół nr 2, Zespołem Szkół nr 3 Specjalnych, Zespołem Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Woli, Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną oraz Powiatowym Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej.

Starosta Barbara Bandoła podkreśla, jak wielką rolę w życiu każdego ucznia odgrywają nauczyciele. - Nauczyciele są przewodnikami po pasjonującym świecie wiedzy, pozwalają młodym ludziom posiąść umiejętność uczenia się, potrzebną przez całe życie, okazują tak potrzebną uwagę, wsparcie i zrozumienie. Uczą otwartości, radości życia, wyrażania uczuć i radzenia sobie w trudnych sytuacjach. To niezwykle odpowiedzialna i trudna misja. Bardzo dziękuję za ogromne zaangażowanie w pracę w trudnym czasie epidemii. Życzę całemu środowisku oświatowemu w powiecie pszczyńskim, by trud włożony w wychowanie młodego pokolenia spotykał się z szacunkiem nie tylko uczniów i rodziców, ale też rządzących. Praca, którą wykonujecie dzisiaj na pewno zaprocentuje w przyszłości, jest jej fundamentem - podkreśla starosta.

(źródło: powiat)

KK

T G+ F

Zobacz także

Dzień Nauczyciela w Woli
Dzień Nauczyciela w Woli
Dzisiaj Dzień Nauczyciela
Dzisiaj Dzień Nauczyciela
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Konkurs "Pierwsze zdjęcie na Instagramie"
Konkurs "Pierwsze zdjęcie na Instagramie"

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18