
Dzieci obudziły Mikołaja
| 06.12.2012, 21:03 |
Pszczyna
Mikołaju obudź się! - wołały dzieci zgromadzone na pszczyńskim rynku. Mikołaj pojawił się w oknie ratusza, a do milusińskich zjechał na strażackiej drabinie.
Budzenie Mikołaja to już pszczyńska tradycja. Podobnie jak Spotkanie Imienników św. Mikołaja, które w tym roku odbyło się po raz szósty. I jak się okazuje, z roku na rok w Pszczynie przybywa Mikołajów. Obenie jest ich 93. I większość z nich zjawiła się na rynku. Najstarszy był 81-letni Mikołaj Herok z Łąki, który 6 grudnia obchodzi nie tylko imieniny, ale też urodziny.
Imiennicy św. Mikołaja otrzymali upominki, był też specjalny tort i wspólne zdjęcie.
ram



![Dzieci obudziły świętego Mikołaja [ZDJĘCIA]](obrazy/pliki/cropx134x0x667x521x0x0/sizehx297///zdjecia/43135.jpg)


.jpg)








