Dyplom marszałka województwa dla UKST „Diablak”

22.10.2012, 14:26

Powiat

19 października Uczniowski Klub Sportowo-Turystyczny „Diablak” otrzymał „Dyplom Marszałka Województwa Śląskiego za Zasługi dla Rozwoju Turystyki w 2012 roku”.

Dyplom ten został przyznany na podstawie wniosku złożonego przez starostę pszczyńskiego, Pawła Sadzę. „Diablak” znalazł się m.in. w gronie takich organizacji turystycznych, jak: Beskidzka Izba Turystyki, Nadwiślańska Agencja Turystyczna, Śląska Izba Turystyki oraz wielu osób wyróżnionych za pracę na rzecz rozwoju turystyki.
Wręczenie dyplomów nastąpiło podczas wojewódzkich obchodów „Światowego Dnia Turystyki”, które odbyły się w Kompleksie „Zagroń” w Istebnej. Ten niewątpliwy sukces Klubu jest zasługą wszystkich jego członków, bez których niemożliwe byłoby organizowanie wszelkiego typu wycieczek, wyjazdów, spotkań itp. Bez zaangażowania członków Klubu nie byłoby sensu krzewienia turystyki wśród uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, a do nich przede wszystkim adresowana jest jego działalność. Jednocześnie pozostaje on otwarty na obecność i inicjatywy osób dorosłych, nie będących już uczniami szkół.

Prowadząc niedochodową działalność turystyczną UKST „Diablak” czynnie włącza się w życie turystyczne powiatu pszczyńskiego i gminy Pszczyna. W 2012 r. zorganizowaliśmy do tej pory 6 wycieczek turystycznych (w tym kilkudniowe), nocny maraton filmów górskich, wyjazd na ściankę wspinaczkową i konkurs dziennikarsko-fotograficzny. Członkowie Klubu wzięli również udział w rajdach organizowanych przez Oddział PTTK Ziemi Pszczyńskiej. Podsumowując działalność Klubu można powiedzieć, że od września 2007 r. jego członkowie, których ilość stale wzrasta, wzięli łącznie udział w około 65 imprezach o charakterze turystyczno-krajoznawczym. Uczniowski Klub Sportowo-Turystyczny „Diablak” czynnie i aktywnie współpracuje z Powiatowym Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie. Przy niektórych inicjatywach współpracujemy również z Oddziałem PTTK w Pszczynie.

W imieniu członków Klubu pragniemy serdecznie podziękować wszystkim osobom wspierającym i doceniającym działalność „Diablaka”, szczególnie staroście pszczyńskiemu oraz władzom gminy Pszczyna, ponieważ bez ich wsparcia działalność Klubu nie mogłaby zachęcić do turystyki tak dużej liczby młodzieży. Dziękujemy również wszystkim osobom dobrze nam życzącym, a także tym, którzy wspierają działalność Uczniowskiego Klubu Sportowo-Turystycznego „Diablak”.

Więcej na temat działalności UKST „Diablak” znaleźć można na stronie www.skkt-diablak.pszczyna.edu.pl

Opiekunowie Klubu: Agnieszka Szczypka-Wojciech, Artur Wojciech

jack

T G+ F

Zobacz także

Królowa Beskidów z UKST „Diablak”
Królowa Beskidów z UKST „Diablak”
UKST „Diablak” wyróżniony
UKST „Diablak” wyróżniony
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18