Dymisja Matusiewicza przyjęta

21.12.2012, 10:21

Region

Przypomnijmy, że w ubiegły czwartek Adam Matusiewicz, marszałek województwa śląskiego złożył dymisję na ręce przewodniczącego Sejmiku Województwa Śląskiego. Wczoraj radni głosowali nad przyjęciem jego rezygnacji.


Dymisja miała związek z problemami na torach. - Ten projekt powinien był się udać w stu procentach. Zawiodłem się na ludziach, którym zaufałem, nie zmienia to jednak faktu, że ponoszę odpowiedzialność, za to co się stało - tłumaczył swoją decyzję marszałek.
Podkreślił jednak, że mimo iż początek przejęcia wszystkich połączeń przez Koleje Śląskie nie był sukcesem, to i tak uruchomienie Kolei Śląskich było konieczne. - Ocena pierwszego tygodnia funkcjonowania musi być surowa. Formułując jednak te surowe sądy, warto pamiętać, że po 9 grudnia każdego dnia obsługiwanych było więcej tras niż przed tą datą. Przed wprowadzeniem nowego rozkładu zapewniono blisko 20-procentową rezerwę taboru, która wg wielu specjalistów nawet przy ponadprzeciętnej awaryjności wystarczyłaby do zabezpieczenia przewozów na wszystkich trasach, a w ciągu kilkudziesięciu godzin od wystąpienia pierwszych problemów zapewniono komunikację zastępczą - tłumaczył.

- Wolę odejść z honorem niż zapisać się w galerii historii tchórzy i asekurantów, którzy boją się podejmować trudne decyzje, a ich jedynym celem byłoby nikomu się nie narażać i tylko trwać - mówił przed głosowaniem Adam Matusiewicz.

Za przyjęciem rezygnacji marszałka i zarządu zagłosowało 38 radnych, jeden się wstrzymał.

(źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego)

jack

T G+ F

Zobacz także

Koncert Hard Rockets Live w internecie
Koncert Hard Rockets Live w internecie
Burmistrz spotkał się z laureatami konkursu
Burmistrz spotkał się z laureatami konkursu "Piękna Wieś Województwa Śląskiego"
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18