Dwukrotnie poprawiali zatokę, teraz chodnik wreszcie odebrany

02.01.2014, 09:52

Ćwiklice

Po dwukrotnych poprawkach nawierzchni zatoki autobusowej, chodnik przy ul. M. Oświęcimskich w Ćwiklicach został w końcu 30 grudnia odebrany.


Przypomnijmy, że budowa 174 m chodnika przy ul. M. Oświęcimskich w Ćwiklicach to inwestycja zrealizowana na podstawie porozumienia zawartego pomiędzy gminą Pszczyna a województwem śląskim.
I choć termin budowy chodnika minął w październiku, odbiór końcowy tej inwestycji został podpisany dopiero 30 grudnia, a wykonawca (Eurovia Polska SA.) dwukrotnie musiał prowadzić prace naprawcze. –Wykonawca źle wykonał spad w zatoce autobusowej. Roboty dwukrotnie nie zostały odebrane – informuje Katarzyna Huptys, naczelniczka Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Pszczynie. Póki co, zatoki nie można jeszcze użytkować. – Będzie tak przez najbliższe 2-3 tygodnie. Jest to związane z koniecznością związania się betonu – dodaje naczelniczka.

Prace naprawcze firma prowadziła na swój koszt.

Inwestycja pochłonęła w sumie 529 tys. zł (513 tys. zł przelano na konto wykonawcy, reszta to koszty nadzoru). Na I etap budowy chodnika gmina Pszczyna przekazała 56% tej kwoty, a pozostałe 44% - to środki województwa śląskiego.

W przyszłorocznym budżecie gminy Pszczyna zabezpieczono 400 tys. zł na budowę kolejnego etapu tego chodnika. Póki co nie wiadomo jeszcze na pewno, czy ta inwestycja będzie realizowana, bo Urząd Marszałkowski nie ogłosił jeszcze konkursu na zadania współfinansowane w 2014 r.

ram

T G+ F

Galeria

Zobacz także

PLKS wreszcie zwycięski!
PLKS wreszcie zwycięski!
Historia rzemiosła wreszcie wydana
Historia rzemiosła wreszcie wydana
Trwa rozbudowa zaplecza sportowego w Łące
Trwa rozbudowa zaplecza sportowego w Łące
Spotkanie autorskie z Filipem Springerem
Spotkanie autorskie z Filipem Springerem
Wraca akcja „Aktywnie na Starym Dworcu”
Wraca akcja „Aktywnie na Starym Dworcu”

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18