Dwójka doskonali

19.12.2006, 02:07

Turniej dwójek siatkarskich wydaje się trochę nietypową odmiana siatkówki, ale jest to bardzo dobra forma nauki siatkarskiego rzemiosła.

– Siatkówka jest grą bardzo trudną. W szkolnych programach wychowania fizycznego zalecenia są takie, żeby jak najmniej grać po sześciu. U mnie na lekcjach uczniowie często grają jeden na jednego czy dwóch na dwóch. To doskonali siatkarską technikę – tłumaczy nauczyciel wf w pszczyńskiej Zespole Szkół Samochodowych, Wojciech Magulski.To właśnie on, razem z innym wuefistą „samochodówki”, Markiem Czerwińskim prowadzili turniej dwójek siatkarskich o Puchar Starosty Pszczyńskiego. W zawodach tych wzięło udział 14 par (wszystkie męskie) z siedmiu szkół ponadgimnazjalnych, jakie są na terenie naszego powiatu. Na parkiecie hali pszczyńskiego MORiS-u nie zaprezentowali się jedynie zawodnicy LO im. Chrobrego z Pszczyny oraz LO z Gilowic.

Zawody rozgrywane systemem brazylijskim” zakończyły się wygraną pary Zespołu Szkół Ogólnokształcących z Pawłowic: Marian Wnorowski/Bartłomiej Jarzyński. W finałowej batalii okazali się lepsi od reprezentantów pszczyńskiego Zespołu Szkół Rolniczych: Błażej Jany/Wojciech Widawski.

Także o trzecie miejsce walczyli siatkarze uczący się w tych dwóch placówkach. Drużynie z Pszczyny (Arkadiusz Starościak/Sebastian Sykta) nie udało się jednak pomścić swoich szkolnych kolegów i także oni musieli uznać wyższość rywali z Pawłowic (Dawid Słowiński/Radosław Lipiński).

Wszystkie mecze turnieju trwały jeden set, rozgrywany do 25 punktów. (fot. Infopres, Gazeta Pszczyńska)

rin

T G+ F

1

1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1

Zobacz także

„Dwójka” ocalona
„Dwójka” ocalona
Zadbaj o bezpieczeństwo swojego psa
Zadbaj o bezpieczeństwo swojego psa
Jaśniej i bezpieczniej w Golasowicach
Jaśniej i bezpieczniej w Golasowicach
Stypendia sportowe dla zawodników z gminy Pawłowice
Stypendia sportowe dla zawodników z gminy Pawłowice
Rusza przebudowa obiektu mostowego w Suszcu
Rusza przebudowa obiektu mostowego w Suszcu

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18