Dużo roboty z mieszkaniami

05.10.2011, 09:35

Kobiór

Rada Gminy uchwaliła program gospodarowania mieszkaniowym zasobem gminy do 2016 r. Stan tego zasobu pozostawia wiele do życzenia.


Gmina Kobiór posiada obecnie 13 budynków, w których znajdują się lokale mieszkalne. Jeden z nich, przy ul. Centralnej 48, po uprzednim wykwaterowaniu najemców chce sprzedać jeszcze w tym roku. Z kolei budynek przy ul. Centralnej 12 (Gminny Ośrodek Zdrowia) wraz z jednym mieszkaniem 1 lipca br. przekazano w formie dzierżawy Spółce Pracowniczej „Kobimed”.
Po sprzedaży budynku mieszkalnego przy ulicy Centralnej 48 w zarządzie gminy pozostanie 12 budynków mieszkalnych z zasobem 103 lokali wynajmowanych na czas nieoznaczony oraz 8 lokali socjalnych najmowanych na czas nieokreślony. Zasób ten jest już mocno wysłużony – budynki mają od 30 do 80 lat - dlatego gmina musi stawić czoło ogromnym potrzebom remontowym.

W 2011 r. wydatki na remonty, modernizacje i inwestycje wyniosą 148 tys. 600 zł. Zaplanowano wymianę stolarki okiennej od strony zachodniej budynku przy ul. Centralnej 36, remont mieszkania socjalnego przy ul. Rodzinnej 97, remont trzech mieszkań na lokale zamienne przy ul. Orlej 4, podział mieszkania na poddaszu na dwa jednopokojowe lokale socjalne oraz pozyskanie i remont lokalu po byłej noclegowni na mieszkanie zamienne przy ul. Centralnej 59. W 2012 r. kwota ta ma wynieść 127 tys. 850 zł. W dokumencie zapisano wymianę pokrycia dachowego przy ul. Orlej 4, wymianę pokrycia dachowego przy ul. Tuwima 32, wymianę kuchni gazowych na elektryczne w budynku przy ul. Centralnej 30, wymianę stolarki okiennej od strony zachodniej budynku przy ul. Centralnej 38.

(więcej czytaj w najnowszym wydaniu „Gazety Pszczyńskiej”, nr 19 z 4 października br.)

jack

T G+ F

Zobacz także

Dużo do poprawy na DW 933
Dużo do poprawy na DW 933
Dużo sie dzieje
Dużo sie dzieje
Zakaz spalania liści i innych odpadów zielonych na posesjach. Co z nimi zrobić?
Zakaz spalania liści i innych odpadów zielonych na posesjach. Co z nimi zrobić?
gorący temat
Kontenery na liście w Pszczynie. Zobacz lokalizacje
Kontenery na liście w Pszczynie. Zobacz lokalizacje

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18