Dużo mniej dla Kobióra od metropolii

Kobiór16.04.2019, 14:02

Gmina Kobiór otrzyma w tym roku 600 tys. zł z Metropolitalnego Funduszu Solidarności.

Kobiór, będący członkiem Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, może liczyć na środki z funduszu, którego celem jest  m.in. niwelowanie różnic w poziomie rozwoju społeczno-gospodarczego gmin tworzących Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię.

W tym roku Kobiór otrzyma 600 tys. zł. Środki zostaną przeznaczone m.in. na termomodernizację obiektów należących do gminy. W ramach tego zadania gmina planuje wykonać wymianę stolarki okiennej i drzwiowej w budynku starej szkoły przy ul. Rodzinnej 97 wraz wymianą ogrzewania na nieemisyjne. Pieniędzy wystarczy też na poprawę efektywności energetycznej oświetlenia ulicznego. W ramach tego zadania ma zostać wymienionych 241 opraw sodowych gminnego oświetlenia ulicznego na energooszczędne oświetlenie „ledowe”.

Ponadto miasto Tychy odstąpiło gminie Kobiór część funduszu solidarnościowego w kwocie 711 tys. zł na wykonanie kolejnego etapu ścieżki pieszo-rowerowej  łączącej Kobiór z Tychami. W tym roku wykonany zostanie odcinek ścieżki od granicy lasu do drogi Książęcej, odcinek ścieżki łączący ul. Kwiatową z ul. Wróblewskiego oraz dokończenie połączenia węzła przesiadkowego z ul. Łukową po trasie tzw. Starodroża.

4 kwietnia br. Kobiór złożył wnioski o dofinansowanie. Jeżeli zaakceptuje je Zarząd Metropolii i przyjęte zostaną przez Zgromadzenie GZM, zostanie zawarta umowa o dofinansowanie.

W ub. roku Kobiór otrzymał z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii 3 mln 170 tys. zł.

jack

T G+ F

Zobacz także

Kobiór dostanie ponad 3 mln zł z metropolii
Kobiór dostanie ponad 3 mln zł z metropolii
Miedźną ciągnie do metropolii
Miedźną ciągnie do metropolii
Długi weekend sierpniowy - Święto Ziół i wspomnienie Powstania
Długi weekend sierpniowy - Święto Ziół i wspomnienie Powstania

Komentarze:

Hahah 2019-04-16 godz. 20:33
to i tak grosze. Więcej by dostali jakby włączyli się do Tychów ale ciepłe stołki są ważniejsze niż działanie na korzyść mieszkańców.
fabio 2019-04-16 godz. 17:23
Czyli 1,3 miliona. Dodając do tego zeszłoroczne 3,2 mln robi nam się okrągłe 4,5 bańki. Całkiem dobry interes, zważywszy że inne gminy powiatu do GZM niewiedzieć czemu nie przystąpiły.
treść:
autor:

SQL: 18