Dużo do poprawy na DW 933

09.11.2011, 11:07

Góra

Ten niedokończony, półtorakilometrowy kawałek drogi kłuje w oczy. DW 933 na odcinku w Górze aż prosi się o remont.


- Mieszkańcy sołectwa Góra w sposób kategoryczny żądają dokończenia przebudowy tej drogi, bo odcinek w miejscowości Góra jest w fatalnym stanie – mówił podczas sesji Rady Powiatu Pszczyńskiego, radny Alojzy Wojciech. W swojej interpelacji radny prosi Zarząd Powiatu, żeby wystąpił do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach o dokończenie przebudowy półtorakilometrowego odcinka DW 933.
To nie jedyny problem związany z tą drogą. Mimo wywiany nawierzchni trzy lata temu, na wielu fragmentach pojawiły się już spękania. - Firma, która wykonywała roboty i udzielała gwarancji zalała te spękania gorącym lepikiem i przy okazji zamalowała 50-70% linii rozdzielających pasy jezdni na odcinku od miejscowości Rudawki do miejscowości Góra – mówi Alojzy Wojciech. Jeszcze jedną sprawą poruszoną w interpelacji przez radnego jest potrzeba renowacji mostu na Wiśle w Górze. - Most po stronie małopolskiej został odnowiony, a nasz? Szkoda mówić o jego stanie, wygląda fatalnie. W przyszłym roku mamy Euro 2012, a w Krakowie będą gościły przynajmniej trzy reprezentacje piłkarskie, w związku z tym ruch na tej drodze będzie oczywisty. Jej stan będzie świadczył o powiecie pszczyńskim jako gospodarzu tego terenu – dodał na koniec Alojzy Wojciech.

Co na to Zarząd Powiatu? - Absolutnie się zgadzamy – mówi Paweł Sadza, starosta powiatu pszczyńskiego. - Będziemy nie tylko wysyłać pismo do Zarządu Dróg Wojewódzkich, ale prowadzić na ten temat intensywne rozmowy. Na pewno będziemy monitować, żeby jak najszybciej odtworzyć oznakowanie poziomie na DW 933 – dodaje starosta. Oby, bo brak białych linii przy obecnych warunkach atmosferycznych kierowcom z pewnością w jeździe nie pomaga.

jack

T G+ F

Zobacz także

Dużo roboty z mieszkaniami
Dużo roboty z mieszkaniami
Dużo sie dzieje
Dużo sie dzieje
Długi weekend sierpniowy - Święto Ziół i wspomnienie Powstania
Długi weekend sierpniowy - Święto Ziół i wspomnienie Powstania
Nowe lampy wzdłuż Piaskowej
Nowe lampy wzdłuż Piaskowej

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18