Dużo do poprawy na DW 933

09.11.2011, 11:07

Góra

Ten niedokończony, półtorakilometrowy kawałek drogi kłuje w oczy. DW 933 na odcinku w Górze aż prosi się o remont.


- Mieszkańcy sołectwa Góra w sposób kategoryczny żądają dokończenia przebudowy tej drogi, bo odcinek w miejscowości Góra jest w fatalnym stanie – mówił podczas sesji Rady Powiatu Pszczyńskiego, radny Alojzy Wojciech. W swojej interpelacji radny prosi Zarząd Powiatu, żeby wystąpił do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach o dokończenie przebudowy półtorakilometrowego odcinka DW 933.
To nie jedyny problem związany z tą drogą. Mimo wywiany nawierzchni trzy lata temu, na wielu fragmentach pojawiły się już spękania. - Firma, która wykonywała roboty i udzielała gwarancji zalała te spękania gorącym lepikiem i przy okazji zamalowała 50-70% linii rozdzielających pasy jezdni na odcinku od miejscowości Rudawki do miejscowości Góra – mówi Alojzy Wojciech. Jeszcze jedną sprawą poruszoną w interpelacji przez radnego jest potrzeba renowacji mostu na Wiśle w Górze. - Most po stronie małopolskiej został odnowiony, a nasz? Szkoda mówić o jego stanie, wygląda fatalnie. W przyszłym roku mamy Euro 2012, a w Krakowie będą gościły przynajmniej trzy reprezentacje piłkarskie, w związku z tym ruch na tej drodze będzie oczywisty. Jej stan będzie świadczył o powiecie pszczyńskim jako gospodarzu tego terenu – dodał na koniec Alojzy Wojciech.

Co na to Zarząd Powiatu? - Absolutnie się zgadzamy – mówi Paweł Sadza, starosta powiatu pszczyńskiego. - Będziemy nie tylko wysyłać pismo do Zarządu Dróg Wojewódzkich, ale prowadzić na ten temat intensywne rozmowy. Na pewno będziemy monitować, żeby jak najszybciej odtworzyć oznakowanie poziomie na DW 933 – dodaje starosta. Oby, bo brak białych linii przy obecnych warunkach atmosferycznych kierowcom z pewnością w jeździe nie pomaga.

jack

T G+ F

Zobacz także

Dużo roboty z mieszkaniami
Dużo roboty z mieszkaniami
Dużo sie dzieje
Dużo sie dzieje
Alarm przeciwpowodziowy odwołany
Alarm przeciwpowodziowy odwołany
Nie będzie dofinansowań do odnawialnych źródeł energii
Nie będzie dofinansowań do odnawialnych źródeł energii
Nielegalni imigranci schwytani na stacji w Warszowicach
Nielegalni imigranci schwytani na stacji w Warszowicach

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18