Dożynki gminno-powiatowe w Kobielicach

01.09.2011, 10:54

Suszec

W ostatnią niedzielę sierpnia przemaszerował gminno-powiatowy dożynkowy korowód. Gospodarzami tegorocznych dożynek byli kobieliczanie.


Organizatorzy, Starostwo Powiatowe w Pszczynie, Urząd Gminy w Suszcu, Gminny Ośrodek Kultury oraz sołtys i Rada Sołecka Kobielic, dopięli imprezę na ostatni guzik, z udaną pogodą włącznie. Obchody święta plonów rozpoczęła msza św. dziękczynna, a dalsze podziękowania popłynęły ze sceny. - Praca rolnika jest szczególna, bo to praca dla chleba. Dlatego dożynki to święto wszystkich ludzi, a chleb jest tym, co najbardziej nadaje się do dzielenia – dziękował rolnikom wójt Suszca, Marian Pawlas, który wraz ze starostą Pawłem Sadzą odebrali z rak starostów dożynkowy bochen. W tym roku honory pełnili Barbara Masny i Zbigniew Kurtok.

Dożynkową scenę wzięły we władanie „Radostowianki”, „Jesień” i „Mizerowianie”, zaprezentowali się uczniowie kobielickiej podstawówki, akordeoniści z „KWK Katowice-Kleofas” oraz zespoły „Akurat” i „HaNuta”, a gdyby komuś jeszcze trzeba było humor podreperować, na pewno na długo udało się to „Kabaretowi Chwilowo Kaloryfer”. Po raz pierwszy na dożynkach odbyły się Powiatowe Pokazy Jeździeckie, zorganizowane przez Starostwo Powiatowe. - Pokazy były organizowane corocznie, ale była to wystawa koni. Tegoroczna impreza została rozszerzona o konkurencje zręcznościowe jeźdźców – mówi Katarzyna Hasik z wydziału promocji powiatu i integracji europejskiej. W imprezie, która zorganizowana została w ramach PROW 2007-13, wzięło udział ponad 30 jeźdźców z powiatu pszczyńskiego. Zwyciężczynią we wszystkich konkursach, mini L, LL i sztafecie została Paulina Kłóska na Hrabinie.

Wyróżnieni rolnicy gminy Suszec: Damian Gębała, Grzegorz Gardawski, Mieczysław Polok, Bronisław Polok, Jan Spyra, Michał Świerkot, Piotr Świerkot, Rafał Folek, Tadeusz Paździor, Sebastian Garus, Antoni Mocko, Mirosław Kozik, Roman Kijonka, Andrzej Matczak, Janusz Kasperczyk, Mieczysław Czech, Henryk Gamża, Krzysztof Szczypka, Adam Beer, Marek Gąsior, Norbert Lpus.

Żubry pszczyńskie za zasługi dla powiatu pszczyńskiego w dziedzinie rolnictwa:
Józef Rozmus z Mizerowa, Józef Tetla z Ćwiklic, Marian Brandys z Miedźnej i Romuald

agw

T G+ F

Zobacz także

Dożynki gminno-powiatowe
Dożynki gminno-powiatowe
Gminno-Powiatowe Dożynki w Kobielicach
Gminno-Powiatowe Dożynki w Kobielicach
Plac zabaw w Jarząbkowicach już gotowy!
Plac zabaw w Jarząbkowicach już gotowy!
Zamiast posesją "zaopiekował się" alkoholem
Zamiast posesją "zaopiekował się" alkoholem
Trójkołowce oraz riksze w systemie rowerów miejskich?
Trójkołowce oraz riksze w systemie rowerów miejskich?
Rowerzysta wpadł pod samochód - policja szuka świadków
Rowerzysta wpadł pod samochód - policja szuka świadków

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18