(fot. powiat)

Kobiór gospodarzem tegorocznych Dożynek Gminno-Powiatowych

Powiat08.08.2019, 13:17

W niedzielę, 15 września w Kobiórze rolnicy z całego powiatu będą dziękować za otrzymane plony. Starostami tegorocznych Dożynek Gminno-Powiatowych będą Beata i Marcin Zawieruchowie.

Dożynki Gminno-Powiatowe rozpoczną się o godz. 14.00 mszą świętą z udziałem chóru „ExAnimo” oraz Zespołu Sygnalistów Myśliwskich „Echo Pszczyny”. O godz. 15.00 korowód dożynkowy przejedzie spod kościoła na teren Gminnego Ośrodka Sportu, gdzie rozpocznie się ceremoniał dożynkowy.

W planie imprezy jak zwykle mnóstwo atrakcji. O 16.30 rozpoczną się występy artystyczne. Zaprezentują się zespoły regionalne: „Kobiyrzoki”, „Kobiórsko Czelodka”, „Kobiórzanie”, chór "Harmonia".

Będą pokazy tańca nowoczesnego, towarzyskiego oraz brzucha.

O 17.30 wystąpi Natalia Mikołajec z zespołem. Tuż po koncercie (o 18.15) na scenie pojawi się „Teatr Jednego Mima” - Ireneusza Krosnego. Przed 19.00 wystąpi zespół „Carrantouhill”.

O 20.00 Mirek Szołtysek wprowadzi zgromadzonych w klimat śląskiej biesiady. O 21.30 stery przejmie zespół "Akord", który aż do północy będzie prowadzić zabawę taneczną.

Organizatorzy szykują też wystawy: gołębi i ptaków ozdobnych, wędkarską, pszczelarstwa, stoiska: nadleśnictwa, z rękodziełem artystycznym, Fundacji "EKON", wesołe miasteczko dla dzieci oraz liczne konkursy z nagrodami.

Na tegoroczne dożynki zapraszają: starosta pszczyński, Barbara Bandoła, wójt gminy Kobiór, Eugeniusz Lubański oraz starostwie dożynek, Beata i Marcin Zawieruchowie.

(źródło: powiat)

 

KK

T G+ F

Zobacz także

Suszecki Festyn Dożynkowy
Suszecki Festyn Dożynkowy
Dożynkowy weekend. Trzy gminy podziękowały za plony
Dożynkowy weekend. Trzy gminy podziękowały za plony
Zakończył się remont chodnika przy ul. Katowickiej w Pszczynie
Zakończył się remont chodnika przy ul. Katowickiej w Pszczynie
40 lat zespolu folklorystycznego Wolanie
40 lat zespolu folklorystycznego Wolanie

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18