Dotacja na targowisko

10.10.2012, 10:17

Pszczyna

Koszary Ułańskie zostaną gruntownie zmodernizowane. Teraz to już pewne, bo inwestycja otrzyma aż 1 mln zł dotacji z programu „Mój rynek” w ramach PROW. Wniosek o dofinansowanie składała gmina w imieniu ARiP-u, które targowiskiem zarządza.


Co zakłada inwestycja? Przebudowę pasaży handlowych w lewym skrzydle, gdzie stoiska zostaną w większości przeszklone, a całość nawiąże do wyglądu prawego skrzydła.
Przebudowana zostanie też hala główna, gdzie powstanie pasaż handlowy na wzór miejskiej uliczki - ustawione w kilku rzędach, nowe, jednolite architektonicznie stoiska handlowe, kostka brukowa zastąpi posadzkę. Cała przestrzeń zostanie zadaszona, oświetlona i wyposażona w system wentylacyjny.

Zmodernizowany zostanie także plac i stoiska od strony ul. Batorego (sprzedawane są tam głównie lokalne produkty – owoce i warzywa). Inwestycja ma uratować targowisko, na które zagląda coraz mniej klientów. - Zdajemy sobie sprawę, że obiekt był realizowany już 12 lat temu, dlatego należy go odświeżyć, poprawić jakość prowadzonej działalności handlowej i przyciągnąć więcej klientów – mówi prezes ARiP-u, Jacek Patyk. Obiecuje też, że spółka nie zamierza podnosić czynszu handlującym na targowisku.

Wartość modernizacji to 1,4 mln zł netto. Przyznane dofinansowanie stanowi 75% wartości całej inwestycji. Pozostałe środki zabezpieczy ARiP. Kiedy ruszy? - Wspólnie z gminą chcemy w tym roku wyłonić wykonawcę tej inwestycji. Jest ona przewidziana do realizacji w ciągu dwóch lat, jednak chcemy maksymalnie skrócić ten czas. Uważamy, że można to zrobić w ciągu roku – mówi Jacek Patyk i zaznacza, że modernizacja będzie prowadzona etapami w porozumieniu z kontrahentami, którzy wynajmują powierzchnie handlowe na targowisku. - Wspólnie będziemy uzgadniać, które części będą wyłączone z użytkowania. Wykonawca będzie miał obowiązek realizować inwestycję z minimalną uciążliwością dla handlujących i klientów – podkreśla.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, przebudowa powinna rozpocząć się już w styczniu 2013 r. od hali głównej. - Liczymy, że uda się ją zakończyć jeszcze w 2013 r. - dodaje prezes.

ram

T G+ F

Galeria

Zobacz także

Za „dziki handel” dostaną po kieszeniach
Za „dziki handel” dostaną po kieszeniach
Dotacja na przebudowę
Dotacja na przebudowę
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18