Dzienny Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Pszczynie rozpoczął nabór wychowanków

Pszczyna11.04.2017, 14:18

Ośrodek przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży w wieku od 3 do 25 lat ze stwierdzoną niepełnosprawnością intelektualną (w stopniu umiarkowanym, znacznym i głębokim) i ruchową, autyzmem, niedosłuchem, niedowidzeniem oraz schorzeniami neurologicznymi. 

Dzienny Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy z Pszczyny posiada 25-letnie doświadczenie oraz status niepublicznej placówki oświatowej. Oferuje realizację obowiązku szkolnego - wychowanie przedszkolne w grupach przedszkolnych, nauczanie w grupach szkolnych oraz zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze zespołowe. Placówka ma również podpisany kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia, co sprawia, że na miejscu prowadzona jest wielospecjalistyczna rehabilitacja medyczna.

Dodatkowo podopieczni ośrodka korzystać mogą ze specjalistycznych zajęć z zakresu: terapii i diagnozy psychologicznej, terapii i diagnozy logopedycznej/neurologopedycznej, rehabilitacji ruchowej (kinezyterapia, hydroterapia, magnetostymulacja, NDT Bobath, światłolecznictwo, masaż, kinesiotaping, pomoc w doborze sprzętu rehabilitacyjnego), terapii zajęciowej, hipoterapii oraz dogoterapii. Uczniowie korzystają ze specjalistycznego sprzętu, nowoczesnych pomocy dydaktycznych i programów komputerowych. Ponadto DOREW zapewnia swoim podopiecznym zajęcia na krytej pływalni w Woli i Goczałkowicach-Zdroju, hali sportowej „Iskra” w Pszczynie i goczałkowickiej jaskini solnej.

Ośrodek prowadzi m.in. zajęcia z dogoterapii i hipoterapii.

Praca z podopiecznymi przebiega w ścisłej współpracy z rodzicami, którzy uczestniczą w tworzeniu indywidualnych programów i prowadzeniu specjalistycznych oddziaływań, które kontynuują w domach. Na terenie placówki organizowane zostają dla rodziców zajęcia instruktażowe, lekcje pokazowe i prezentacje sprzętu rehabilitacyjnego.

Proces edukacji i rehabilitacji dostosowany jest do indywidualnych możliwości oraz potrzeb każdego ucznia. Specjaliści wspólnie opracowują indywidualny, kompleksowy program nauczania i rehabilitacji, oparty o wcześniejszą wielospecjalistyczną diagnozę. Całość świadczonych usług jest bezpłatna!

Kadra DOREW to wykwalifikowani specjaliści z wieloletnim doświadczeniem: nauczyciele - oligofrenopedagodzy, psycholodzy, logopedzi, neurologopedzi, fizjoterapeuci, lekarze, terapeuci zajęciowi, pielęgniarki i opiekunowie dziecięcy. W ofercie znajduje się także opieka lekarska neurologa dziecięcego, lekarza rehabilitacji medycznej oraz pediatry. Ośrodek dysponuje własnym taborem samochodowym, który zapewnia podopiecznym codzienny dowóz na zajęcia i odwóz do domów. W ramach pobytu w placówce dzieci korzystają z dwóch posiłków dziennie (śniadanie i obiad). Istnieje również możliwość dostosowania potraw do codziennej diety dziecka.

Placówka czynna jest przez cały rok od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 16.00. Ośrodek zapewnia opiekę w okresie wakacji i ferii zimowych.

Wkrótce ośrodek przeniesie się do nowego, profesjonalnie wyposażonego obiektu, a mianowicie Domu Kulejących Aniołów w Piasku, gdzie dla potrzeb uczniów uruchomione zostaną nowoczesne, specjalistyczne sale i gabinety. Znajdzie się tu m.in. sala doświadczania świata, sala do terapii integracji sensorycznej, gabinet hydromasażu czy sala do kinezyterapii.

By zapisać dziecko do placówki należy posiadać orzeczenie z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej o potrzebie kształcenia specjalnego lub potrzebie zajęć rewalidacyjno-wychowawczych.

W miesiącach kwiecień - maj 2017 roku ośrodek zaprasza na bezpłatne konsultacje i diagnozę dziecka. Terminy: 24-28.04.2017 r. oraz 15-19.05.2017 r. Dokładną datę i godzinę należy ustalić telefonicznie – tel. 32 210 48 47.

Pszczyna, ul. Antesa 1, tel. 32 210 48 47

Nowa placówka: Piasek, ul. Dworcowa 27

www.psouupszczyna.pl

T G+ F

Zobacz także

Auto w rowie. Bądźmy ostrożni, bo jest ślisko!
Auto w rowie. Bądźmy ostrożni, bo jest ślisko!
Baw się na V Powiatowym Balu Charytatywnym
Baw się na V Powiatowym Balu Charytatywnym
W Pawłowicach na DK 81 dachowały dwa auta
W Pawłowicach na DK 81 dachowały dwa auta
Studzienice: 4-latka potrącona przez samochód
Studzienice: 4-latka potrącona przez samochód
Art. spons. Zmiany przepisów podatkowych w 2018 r.
Art. spons. Zmiany przepisów podatkowych w 2018 r.
gorący temat
Śmiertelne zatrucie czadem w Pszczynie. Nie żyje 61-latka
Śmiertelne zatrucie czadem w Pszczynie. Nie żyje 61-latka
gorący temat
Wyślij babcię i dziadka do uzdrowiska!
Wyślij babcię i dziadka do uzdrowiska!
Uczniowie na szkoleniu z bezpiecznej jazdy motocyklem
Uczniowie na szkoleniu z bezpiecznej jazdy motocyklem
Jest nas coraz więcej!
Jest nas coraz więcej!
Centrum Dializa zalegała z czynszem
Centrum Dializa zalegała z czynszem
SQL: 16