Dzienny Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Pszczynie rozpoczął nabór wychowanków

Pszczyna11.04.2017, 14:18

Ośrodek przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży w wieku od 3 do 25 lat ze stwierdzoną niepełnosprawnością intelektualną (w stopniu umiarkowanym, znacznym i głębokim) i ruchową, autyzmem, niedosłuchem, niedowidzeniem oraz schorzeniami neurologicznymi. 

Dzienny Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy z Pszczyny posiada 25-letnie doświadczenie oraz status niepublicznej placówki oświatowej. Oferuje realizację obowiązku szkolnego - wychowanie przedszkolne w grupach przedszkolnych, nauczanie w grupach szkolnych oraz zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze zespołowe. Placówka ma również podpisany kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia, co sprawia, że na miejscu prowadzona jest wielospecjalistyczna rehabilitacja medyczna.

Dodatkowo podopieczni ośrodka korzystać mogą ze specjalistycznych zajęć z zakresu: terapii i diagnozy psychologicznej, terapii i diagnozy logopedycznej/neurologopedycznej, rehabilitacji ruchowej (kinezyterapia, hydroterapia, magnetostymulacja, NDT Bobath, światłolecznictwo, masaż, kinesiotaping, pomoc w doborze sprzętu rehabilitacyjnego), terapii zajęciowej, hipoterapii oraz dogoterapii. Uczniowie korzystają ze specjalistycznego sprzętu, nowoczesnych pomocy dydaktycznych i programów komputerowych. Ponadto DOREW zapewnia swoim podopiecznym zajęcia na krytej pływalni w Woli i Goczałkowicach-Zdroju, hali sportowej „Iskra” w Pszczynie i goczałkowickiej jaskini solnej.

Ośrodek prowadzi m.in. zajęcia z dogoterapii i hipoterapii.

Praca z podopiecznymi przebiega w ścisłej współpracy z rodzicami, którzy uczestniczą w tworzeniu indywidualnych programów i prowadzeniu specjalistycznych oddziaływań, które kontynuują w domach. Na terenie placówki organizowane zostają dla rodziców zajęcia instruktażowe, lekcje pokazowe i prezentacje sprzętu rehabilitacyjnego.

Proces edukacji i rehabilitacji dostosowany jest do indywidualnych możliwości oraz potrzeb każdego ucznia. Specjaliści wspólnie opracowują indywidualny, kompleksowy program nauczania i rehabilitacji, oparty o wcześniejszą wielospecjalistyczną diagnozę. Całość świadczonych usług jest bezpłatna!

Kadra DOREW to wykwalifikowani specjaliści z wieloletnim doświadczeniem: nauczyciele - oligofrenopedagodzy, psycholodzy, logopedzi, neurologopedzi, fizjoterapeuci, lekarze, terapeuci zajęciowi, pielęgniarki i opiekunowie dziecięcy. W ofercie znajduje się także opieka lekarska neurologa dziecięcego, lekarza rehabilitacji medycznej oraz pediatry. Ośrodek dysponuje własnym taborem samochodowym, który zapewnia podopiecznym codzienny dowóz na zajęcia i odwóz do domów. W ramach pobytu w placówce dzieci korzystają z dwóch posiłków dziennie (śniadanie i obiad). Istnieje również możliwość dostosowania potraw do codziennej diety dziecka.

Placówka czynna jest przez cały rok od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 16.00. Ośrodek zapewnia opiekę w okresie wakacji i ferii zimowych.

Wkrótce ośrodek przeniesie się do nowego, profesjonalnie wyposażonego obiektu, a mianowicie Domu Kulejących Aniołów w Piasku, gdzie dla potrzeb uczniów uruchomione zostaną nowoczesne, specjalistyczne sale i gabinety. Znajdzie się tu m.in. sala doświadczania świata, sala do terapii integracji sensorycznej, gabinet hydromasażu czy sala do kinezyterapii.

By zapisać dziecko do placówki należy posiadać orzeczenie z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej o potrzebie kształcenia specjalnego lub potrzebie zajęć rewalidacyjno-wychowawczych.

W miesiącach kwiecień - maj 2017 roku ośrodek zaprasza na bezpłatne konsultacje i diagnozę dziecka. Terminy: 24-28.04.2017 r. oraz 15-19.05.2017 r. Dokładną datę i godzinę należy ustalić telefonicznie – tel. 32 210 48 47.

Pszczyna, ul. Antesa 1, tel. 32 210 48 47

Nowa placówka: Piasek, ul. Dworcowa 27

www.psouupszczyna.pl

T G+ F

Zobacz także

To już ostatni etap budowy chodnika w Pielgrzymowicach
To już ostatni etap budowy chodnika w Pielgrzymowicach
Wspominali początek wspólnej drogi
Wspominali początek wspólnej drogi
Witpol - dealer Hyundai
Naprawiają ekrany przy DK 1. Możliwe utrudnienia
Naprawiają ekrany przy DK 1. Możliwe utrudnienia
W Woli radośnie powitali lato
W Woli radośnie powitali lato
Wypadek w Suszcu. 30-latka z Kobielic trafiła do szpitala
Wypadek w Suszcu. 30-latka z Kobielic trafiła do szpitala
gorący temat
Tragedia w Łące. Mężczyzna wypadł z kajaka i utopił się
Tragedia w Łące. Mężczyzna wypadł z kajaka i utopił się
Coma i Omni mOdO dali czadu na Żubrowisku - zdjęcia
Coma i Omni mOdO dali czadu na Żubrowisku - zdjęcia
Najlepsi sportowcy z gminy Pszczyna nagrodzeni
Najlepsi sportowcy z gminy Pszczyna nagrodzeni
71 propozycji projektów zgłoszono do budżetu obywatelskiego
71 propozycji projektów zgłoszono do budżetu obywatelskiego
Zamkną basen w "Rolniczoku"?
Zamkną basen w "Rolniczoku"?
SQL: 16