Dzienny Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Pszczynie rozpoczął nabór wychowanków

Pszczyna11.04.2017, 14:18

Ośrodek przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży w wieku od 3 do 25 lat ze stwierdzoną niepełnosprawnością intelektualną (w stopniu umiarkowanym, znacznym i głębokim) i ruchową, autyzmem, niedosłuchem, niedowidzeniem oraz schorzeniami neurologicznymi. 

Dzienny Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy z Pszczyny posiada 25-letnie doświadczenie oraz status niepublicznej placówki oświatowej. Oferuje realizację obowiązku szkolnego - wychowanie przedszkolne w grupach przedszkolnych, nauczanie w grupach szkolnych oraz zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze zespołowe. Placówka ma również podpisany kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia, co sprawia, że na miejscu prowadzona jest wielospecjalistyczna rehabilitacja medyczna.

Dodatkowo podopieczni ośrodka korzystać mogą ze specjalistycznych zajęć z zakresu: terapii i diagnozy psychologicznej, terapii i diagnozy logopedycznej/neurologopedycznej, rehabilitacji ruchowej (kinezyterapia, hydroterapia, magnetostymulacja, NDT Bobath, światłolecznictwo, masaż, kinesiotaping, pomoc w doborze sprzętu rehabilitacyjnego), terapii zajęciowej, hipoterapii oraz dogoterapii. Uczniowie korzystają ze specjalistycznego sprzętu, nowoczesnych pomocy dydaktycznych i programów komputerowych. Ponadto DOREW zapewnia swoim podopiecznym zajęcia na krytej pływalni w Woli i Goczałkowicach-Zdroju, hali sportowej „Iskra” w Pszczynie i goczałkowickiej jaskini solnej.

Ośrodek prowadzi m.in. zajęcia z dogoterapii i hipoterapii.

Praca z podopiecznymi przebiega w ścisłej współpracy z rodzicami, którzy uczestniczą w tworzeniu indywidualnych programów i prowadzeniu specjalistycznych oddziaływań, które kontynuują w domach. Na terenie placówki organizowane zostają dla rodziców zajęcia instruktażowe, lekcje pokazowe i prezentacje sprzętu rehabilitacyjnego.

Proces edukacji i rehabilitacji dostosowany jest do indywidualnych możliwości oraz potrzeb każdego ucznia. Specjaliści wspólnie opracowują indywidualny, kompleksowy program nauczania i rehabilitacji, oparty o wcześniejszą wielospecjalistyczną diagnozę. Całość świadczonych usług jest bezpłatna!

Kadra DOREW to wykwalifikowani specjaliści z wieloletnim doświadczeniem: nauczyciele - oligofrenopedagodzy, psycholodzy, logopedzi, neurologopedzi, fizjoterapeuci, lekarze, terapeuci zajęciowi, pielęgniarki i opiekunowie dziecięcy. W ofercie znajduje się także opieka lekarska neurologa dziecięcego, lekarza rehabilitacji medycznej oraz pediatry. Ośrodek dysponuje własnym taborem samochodowym, który zapewnia podopiecznym codzienny dowóz na zajęcia i odwóz do domów. W ramach pobytu w placówce dzieci korzystają z dwóch posiłków dziennie (śniadanie i obiad). Istnieje również możliwość dostosowania potraw do codziennej diety dziecka.

Placówka czynna jest przez cały rok od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 16.00. Ośrodek zapewnia opiekę w okresie wakacji i ferii zimowych.

Wkrótce ośrodek przeniesie się do nowego, profesjonalnie wyposażonego obiektu, a mianowicie Domu Kulejących Aniołów w Piasku, gdzie dla potrzeb uczniów uruchomione zostaną nowoczesne, specjalistyczne sale i gabinety. Znajdzie się tu m.in. sala doświadczania świata, sala do terapii integracji sensorycznej, gabinet hydromasażu czy sala do kinezyterapii.

By zapisać dziecko do placówki należy posiadać orzeczenie z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej o potrzebie kształcenia specjalnego lub potrzebie zajęć rewalidacyjno-wychowawczych.

W miesiącach kwiecień - maj 2017 roku ośrodek zaprasza na bezpłatne konsultacje i diagnozę dziecka. Terminy: 24-28.04.2017 r. oraz 15-19.05.2017 r. Dokładną datę i godzinę należy ustalić telefonicznie – tel. 32 210 48 47.

Pszczyna, ul. Antesa 1, tel. 32 210 48 47

Nowa placówka: Piasek, ul. Dworcowa 27

www.psouupszczyna.pl

T G+ F

Zobacz także

Powitanie lata w Skansenie Zagroda Wsi Pszczyńskiej
Powitanie lata w Skansenie Zagroda Wsi Pszczyńskiej
"Kot w butach" w pszczńskim Skansenie
Czas na emeryturę
Czas na emeryturę
Ucieszą plażowiczów, zwalczą sinice?
Ucieszą plażowiczów, zwalczą sinice?
Protesty nic nie dają
Protesty nic nie dają
Zapisz się na Bieg Pawłowicki
Zapisz się na Bieg Pawłowicki
Nagroda kuratora oświaty dla pszczyńskich szkół
Nagroda kuratora oświaty dla pszczyńskich szkół
Młodzież z USA na wymianie w naszym powiecie
Młodzież z USA na wymianie w naszym powiecie
Otwarta Strefa Aktywności w Woli: będą siłownia i strefa relaksu
Otwarta Strefa Aktywności w Woli: będą siłownia i strefa relaksu
Najmłodsi świętowali Dzień Dziecka z mundurem
Najmłodsi świętowali Dzień Dziecka z mundurem
SQL: 16