Póki co dokumentacja medyczna znajduje się cały czas w Pszczynie.

Dokumentacja medyczna zniknie z Pszczyny?

Powiat13.04.2019, 10:04, aktualizacja: 10:07

Spółka Centrum Dializa, były dzierżawca szpitala w Pszczynie, poinformowała w marcu, że planuje zakończenie przechowywania dokumentacji medycznej i przeniesienie jej do innego archiwum.

Przypomnijmy, że w sierpniu ub. roku powiat pszczyński podpisał ze spółką Centrum Dializa  porozumienie, na mocy którego udostępnił spółce budynek byłego archiwum zakładowego przy szpitalu, przy ul. Antsesa. Tam pacjenci (po uprzednim wystąpieniu  z wnioskiem do Centrum Dializa) mogą odbierać swoją dokumentację medyczną. Porozumienie zakłada także, że Centrum Dializa wykona pełną inwentaryzację  dokumentacji  z okresu, kiedy była dzierżawcą szpitala w Pszczynie. Ta do tej pory nie została zakończona.

Centrum Dializa ponownie zaproponowała, żeby dokumentację medyczną przejął podmiot wskazany przez powiat pszczyński. Grozi, że w przeciwnym razie będzie ona przeniesiona  do pomieszczeń na terenie Szpitala w Łasku (woj. łódzkie). Powiat stoi jednak na stanowisku, że pod względem prawnym nie jest możliwe przejęcie dokumentacji przez powiatową spółkę Centrum Przedsiębiorczości, obecnego zarządcę pszczyńskiego szpitala. Póki co dokumentacja medyczna znajduje się cały czas w Pszczynie. 

- Powiat pszczyński nie jest właścicielem dokumentów, ale bardzo zależy nam na tym, żeby pacjenci mieli do nich wgląd na miejscu – w Pszczynie. Analizujemy wszystkie możliwości i staramy się znaleźć rozwiązanie,  dzięki któremu mieszkańcy będą mieć łatwy dostęp do dokumentacji medycznej wytworzonej przez byłego dzierżawcę szpitala - spółkę Centrum Dializa z Sosnowca – mówi Marcela Grzywacz, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Pszczynie.

jack

T G+ F

Zobacz także

Podsumowanie działalności szpitala
Podsumowanie działalności szpitala
Bezpłatna gimnastyka korekcyjna w pszczyńskim szpitalu
Bezpłatna gimnastyka korekcyjna w pszczyńskim szpitalu
„Cała Polska czyta dzieciom”
„Cała Polska czyta dzieciom”
Ponad 12 mln zł już u lokalnych przedsiębiorców
Ponad 12 mln zł już u lokalnych przedsiębiorców
375 zakażeń w powiecie pszczyńskim
375 zakażeń w powiecie pszczyńskim

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18