"Dobry Start" - przyjdź na Dni Otwarte

06.09.2011, 11:11

Pszczyna

Dobry Start” zaprasza na dni otwarte, 10 i 11 września.


Nowoczesna edukacja dzieci powinna opierać się na efektywnym wspomaganiu rozwoju dziecka w pierwszych latach życia, dlatego też Dobry Start wykorzystuje wiele znanych i sprawdzonych metod dydaktycznych. Najlepiej sprawdzić to samemu, odwiedzając siedzibę przy ul. Sznelowiec 2, podczas dwóch dni wypełnionych muzyką, tańcem, prezentacjami i specjalistycznymi poradami. Wszystko w trosce o jak najlepszy rozwój dziecka. Szczegóły na plakacie obok, a o tym jak ważny jest wybór właściwej drogi wychowania dziecka mówią organizatorzy:

Drodzy Rodzice!

Wychowując swoje pociechy dbacie o to, by zapewnić im szczęśliwe dzieciństwo i dobry start w dorosłe życie. Chcecie, aby były zdrowe i radosne.

Czuwając nad rozwojem dzieci powstają pytania, na które samemu trudno jest znaleźć odpowiedź:
- Czy rozwój mowy Mojego dziecka przebiega prawidłowo?
- czy moje dziecko jest bardziej narażone na wady postawy?
-jak pomóc mojemu dziecku, które boi się przedszkola?
W rozwiązaniu takich i wielu innych problemów pomoże Wam możliwość spotkania i rozmowy ze specjalistą; logopedą, fizjoterapeutą, psychologiem.

Dla każdego z Was ważnym jest, by jego dziecko rozwijało się w sposób możliwie wszechstronny. Rynek daje nam wiele możliwości i spory wybór. Przyglądając się swoim pociechom i ich preferencjom zainteresowań często obserwujemy, że w wieku dziecięcym pojęcie pasji ma charakter bardzo dynamiczny. Bolączką niejednego rodzica jest „gonitwa” za hobby swojego dziecka, bo dziś serce rwie się do sztuki a innym razem zachwyca taniec. Dlatego zrozumiałym jest, że wybierając zajęcia dodatkowe chcielibyśmy mieć pewność, że nasze dziecko „zatrzyma” się przy wybranej tematyce na dłuższy czas. Zajęcia powinny być więc wyjątkowe- lub na tyle dynamiczne i różnorodne w swym zakresie, by rozwijały naturalną w tym wieku ciekawość i dziecięca potrzebę zmian.
W tym miejscu chcę przybliżyć tematykę i zakres propozycji zajęć dodatkowych:
Zajęcia Musical Babies ( od 6 msc do 6 lat) to pierwsze kroki w nauce języka angielskiego poprzez różnorodne gry i zabawy językowe z równoczesnym wykorzystaniem bardzo dużej dozy muzyki, ruchu i tańca.
Rola muzyki jest bardzo ważna w nauczaniu języka obcego dzieci ze względu na wykształcanie u nich wyczulenia na rytm, ton, czy intonację. Piosenki wprowadzają nowe słowa i są o wiele lepiej zapamiętywane przez maluchy.

Zajęcia Taneczne (np. balet, taniec współczesny, tańce integracyjne)  Dla dzieci taniec jest sposobem przeżywania i przekazywania emocji .Dziecko poprzez taniec poznaje siebie i swoje otoczenie. Ćwiczenia ruchowo - taneczne zaspokajają nie tylko potrzeby ruchowe dziecka, ale także rozwijają spostrzegawczość, pamięć, koncentracje uwagi, szybką reakcję, koordynację wzrokowo - ruchową, orientację w schemacie własnego ciała i w przestrzeni. Aktywizują także ciało i umysł dziecka, rozwijają jego wyobraźnię, mobilizują do działania, łagodzą kompleksy, nieśmiałość i lęk, dostarczają nowych wrażeń i doświadczeń w zakresie komunikacji i współdziałania w grupie, wyrabiają dyscyplinę wewnętrzną, uczą świadomego panowania nad ruchem ciała.
Aktywność ruchowa pomaga również rozładowywać niespożyte zasoby energii.

Zajęcia Artystyczne ( zajęcia plastyczne, rzeźba, teatr)
Wspomagają w rozwijaniu uzdolnień. Wprowadzają dzieci w świat wartości uniwersalnych (dobro, piękno, prawda, miłość), artystycznych, rozwijanie umiejętności wypowiadania się poprzez muzykę, małe formy teatralne oraz sztuki plastyczne. Sprzyja temu organizowanie sytuacji edukacyjnych umożliwiających dziecku kontakt z różnymi dziedzinami sztuki – malarstwo, rzeźba, muzyka, ruch, teatr.

Szukajmy pomysłów na rozwój Naszych Dzieci. Stawiajmy na rozwijanie pomysłowości i wyobraźni w działaniu.

Bądźmy czujni na najdrobniejsze oznaki trudności w nauce ,kontaktach z rówieśnikami czy kłopoty z niewłaściwym zachowaniem.
Zasięgajmy porad specjalistów. Działajmy profilaktycznie, aby upewnić się, że wszystko jest w porządku.
Artykuł sponsorowany

agw

T G+ F

Zobacz także

Dni Otwarte w LO
Dni Otwarte w LO
Dni otwarte na śpiewająco
Dni otwarte na śpiewająco
Cykl spotkań „Dobra starość, długie życie” w Starostwie Powiatowym
Cykl spotkań „Dobra starość, długie życie” w Starostwie Powiatowym
Chochla 2019 z finalistą programu MasterChef
Chochla 2019 z finalistą programu MasterChef

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18