"Dobry Start" - przyjdź na Dni Otwarte

06.09.2011, 11:11

Pszczyna

Dobry Start” zaprasza na dni otwarte, 10 i 11 września.


Nowoczesna edukacja dzieci powinna opierać się na efektywnym wspomaganiu rozwoju dziecka w pierwszych latach życia, dlatego też Dobry Start wykorzystuje wiele znanych i sprawdzonych metod dydaktycznych. Najlepiej sprawdzić to samemu, odwiedzając siedzibę przy ul. Sznelowiec 2, podczas dwóch dni wypełnionych muzyką, tańcem, prezentacjami i specjalistycznymi poradami. Wszystko w trosce o jak najlepszy rozwój dziecka. Szczegóły na plakacie obok, a o tym jak ważny jest wybór właściwej drogi wychowania dziecka mówią organizatorzy:

Drodzy Rodzice!

Wychowując swoje pociechy dbacie o to, by zapewnić im szczęśliwe dzieciństwo i dobry start w dorosłe życie. Chcecie, aby były zdrowe i radosne.

Czuwając nad rozwojem dzieci powstają pytania, na które samemu trudno jest znaleźć odpowiedź:
- Czy rozwój mowy Mojego dziecka przebiega prawidłowo?
- czy moje dziecko jest bardziej narażone na wady postawy?
-jak pomóc mojemu dziecku, które boi się przedszkola?
W rozwiązaniu takich i wielu innych problemów pomoże Wam możliwość spotkania i rozmowy ze specjalistą; logopedą, fizjoterapeutą, psychologiem.

Dla każdego z Was ważnym jest, by jego dziecko rozwijało się w sposób możliwie wszechstronny. Rynek daje nam wiele możliwości i spory wybór. Przyglądając się swoim pociechom i ich preferencjom zainteresowań często obserwujemy, że w wieku dziecięcym pojęcie pasji ma charakter bardzo dynamiczny. Bolączką niejednego rodzica jest „gonitwa” za hobby swojego dziecka, bo dziś serce rwie się do sztuki a innym razem zachwyca taniec. Dlatego zrozumiałym jest, że wybierając zajęcia dodatkowe chcielibyśmy mieć pewność, że nasze dziecko „zatrzyma” się przy wybranej tematyce na dłuższy czas. Zajęcia powinny być więc wyjątkowe- lub na tyle dynamiczne i różnorodne w swym zakresie, by rozwijały naturalną w tym wieku ciekawość i dziecięca potrzebę zmian.
W tym miejscu chcę przybliżyć tematykę i zakres propozycji zajęć dodatkowych:
Zajęcia Musical Babies ( od 6 msc do 6 lat) to pierwsze kroki w nauce języka angielskiego poprzez różnorodne gry i zabawy językowe z równoczesnym wykorzystaniem bardzo dużej dozy muzyki, ruchu i tańca.
Rola muzyki jest bardzo ważna w nauczaniu języka obcego dzieci ze względu na wykształcanie u nich wyczulenia na rytm, ton, czy intonację. Piosenki wprowadzają nowe słowa i są o wiele lepiej zapamiętywane przez maluchy.

Zajęcia Taneczne (np. balet, taniec współczesny, tańce integracyjne)  Dla dzieci taniec jest sposobem przeżywania i przekazywania emocji .Dziecko poprzez taniec poznaje siebie i swoje otoczenie. Ćwiczenia ruchowo - taneczne zaspokajają nie tylko potrzeby ruchowe dziecka, ale także rozwijają spostrzegawczość, pamięć, koncentracje uwagi, szybką reakcję, koordynację wzrokowo - ruchową, orientację w schemacie własnego ciała i w przestrzeni. Aktywizują także ciało i umysł dziecka, rozwijają jego wyobraźnię, mobilizują do działania, łagodzą kompleksy, nieśmiałość i lęk, dostarczają nowych wrażeń i doświadczeń w zakresie komunikacji i współdziałania w grupie, wyrabiają dyscyplinę wewnętrzną, uczą świadomego panowania nad ruchem ciała.
Aktywność ruchowa pomaga również rozładowywać niespożyte zasoby energii.

Zajęcia Artystyczne ( zajęcia plastyczne, rzeźba, teatr)
Wspomagają w rozwijaniu uzdolnień. Wprowadzają dzieci w świat wartości uniwersalnych (dobro, piękno, prawda, miłość), artystycznych, rozwijanie umiejętności wypowiadania się poprzez muzykę, małe formy teatralne oraz sztuki plastyczne. Sprzyja temu organizowanie sytuacji edukacyjnych umożliwiających dziecku kontakt z różnymi dziedzinami sztuki – malarstwo, rzeźba, muzyka, ruch, teatr.

Szukajmy pomysłów na rozwój Naszych Dzieci. Stawiajmy na rozwijanie pomysłowości i wyobraźni w działaniu.

Bądźmy czujni na najdrobniejsze oznaki trudności w nauce ,kontaktach z rówieśnikami czy kłopoty z niewłaściwym zachowaniem.
Zasięgajmy porad specjalistów. Działajmy profilaktycznie, aby upewnić się, że wszystko jest w porządku.
Artykuł sponsorowany

agw

T G+ F

Zobacz także

Dni Otwarte w LO
Dni Otwarte w LO
Dni otwarte na śpiewająco
Dni otwarte na śpiewająco
Przekazali pieniądze na budowę Domu Ojca Pio
Przekazali pieniądze na budowę Domu Ojca Pio
Powiatowe szkoły zapraszają na dni otwarte
Powiatowe szkoły zapraszają na dni otwarte

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18