(fot. powiat)

Do szpitala trafił sprzęt, uczniowie skorzystają ze szkoleń

Pszczyna30.07.2019, 07:12

Dzięki współpracy powiatu pszczyńskiego ze stowarzyszeniem z powiatu Anhalt-Bitterfeld, do szpitala trafił pierwszy sprzęt ortopedyczny, a w największej powiatowej szkole realizowane będą szkolenia.

Powiat pszczyński odwiedził Raymond Schulz ze stowarzyszenia w Köthen, które wspiera tamtejszą służbę zdrowia. - W Niemczech każdy człowiek jest zobowiązany do niesienia pierwszej pomocy. Zajmujemy się szkoleniem w zakresie jej udzielania. W naszym kraju rocznie umiera ok. 40 tysięcy osób tylko dlatego, że ludzie nie potrafią im w pierwszych minutach od zdarzenia udzielić pierwszej pomocy, zostawiają potrzebującego, dzwonią po karetkę, czekają. Dlatego chcemy uświadomić jak największej liczbie osób, że mogą uratować komuś życie, przekazujemy walizki pierwszej pomocy, organizujemy szkolenia i uczymy na konkretnych przykładach - mówi Raymond Schulz. Stowarzyszenie swoją misję realizuje bezpłatnie wśród uczniów szkół, przedszkolaków oraz w ramach umów partnerskich.

Z przedstawicielami niemieckiego stowarzyszenia spotkała się starosta Barbara Bandoła, która do współpracy zaprosiła także przedstawicieli powiatowych jednostek, zajmujących się na co dzień pracą z młodzieżą, prowadzeniem szpitala oraz pomocą rodzinie.

Podczas spotkania wypracowano kierunki współpracy, m.in. w zakresie realizacji cyklu szkoleń z pierwszej pomocy w największej powiatowej szkole średniej. Przedstawiciele niemieckiego stowarzyszenia zaproponowali także pomoc dla pszczyńskiego szpitala. Już teraz przywieźli sprzęt ortopedyczny - m.in. wózki inwalidzkie, chodziki i kule oraz materiały pielęgnacyjne. Współpraca w tym zakresie będzie się rozwijać.

- Szpital jest ulokowany w budynku, który ma ogromne potrzeby inwestycyjne, dlatego każda forma pomocy jest dla nas bardzo ważna. Kolejne grupy i instytucje z naszego partnerskiego powiatu Anhalt-Bitterfeld nawiązują z nami współpracę i te działania przynoszą korzyści dla naszych mieszkańców - podkreśla Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

(źródło: powiat)

KK

T G+ F

Zobacz także

Włodarze czeskich gmin odwiedzili powiat pszczyński
Włodarze czeskich gmin odwiedzili powiat pszczyński
Pszczyna i ukraińskie miasto Bucza bliżej partnerstwa
Pszczyna i ukraińskie miasto Bucza bliżej partnerstwa
Nowoczesny sprzęt w pracowniach PZS nr 1
Nowoczesny sprzęt w pracowniach PZS nr 1
28-letni graficiarz złapany na gorącym uczynku
28-letni graficiarz złapany na gorącym uczynku

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18