(fot. UG Goczałkowice-Zdrój)

Do przebudowy Sołeckiej dołożyło się ministerstwo

Goczałkowice-Zdrój30.04.2019, 10:10, aktualizacja: 12:10

Dzieje się na drogach w Goczałkowicach. Urząd Gminy ogłosił przetarg na kolejne zadanie drogowe - przebudowę ul. Sołeckiej. Na realizację inwestycji gmina otrzyma dotację z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

W ramach inwestycji zostanie przebudowana jezdnia na długości 495 mb o szerokości 5 mb. Wykonane zostaną nowe warstwy nawierzchni z asfaltobetonu, planowana jest też wymiana warstw konstrukcyjnych, wymiana obustronnie krawężników wzdłuż jezdni oraz przebudowa zjazdów do bram wjazdowych posesji z kostki betonowej. Ponadto, wymienione zostaną zniszczony kolektor kanalizacji deszczowej na długości prawie 473 mb, studnie i wpusty uliczne.

Inwestycja zostanie zrealizowana ze środków gminy oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Gminie udało się otrzymać promesę na usuwanie skutków klęsk żywiołowych od ministra spraw wewnętrznych i administracji, którą wójt Gabriela Placha odebrała w marcu br. Dotacja wynosić będzie 1 mln 80 tys. zł, maksymalnie 80% wartości zadań.

- Dzięki temu będziemy mogli zrealizować dwie niezwykle ważne dla mieszkańców inwestycje. Do 9 maja czekamy na oferty firm na przebudowę ul. Sołeckiej. Wkrótce ogłosimy przetarg na przebudowę ul. Solankowej. Zgłosiliśmy te drogi do dofinansowania z powodu zniszczeń, jakim uległy w wyniku powodzi w 2013 r. Udało się pozyskać dotację, dlatego wkrótce ruszymy z pracami – mówi wójt gminy Goczałkowice-Zdrój, Gabriela Placha.

Roboty drogowe trwają lub wkrótce się rozpoczną także w kilku innych miejscach w gminie. Kończy się przebudowa ul. Wiślnej wraz z budową kanalizacji deszczowej, warta 1 mln 714 tys. 796 zł. Firma ma czas na wykonanie prac do końca maja. Wkrótce ruszy przebudowa ul. Bór II na długości całkowitej 2331 mb. Te prace pochłoną 1 mln 696 tys. 234 zł 17 gr.

Ponadto, w najbliższym czasie rozpocznie się też remont drogi powiatowej ul. Zielonej na odcinku 300 mb. Do 6 maja można składać oferty w przetargu. Inwestycja jest niezwykle ważna, bo ul. Zielona jest istotnym ciągiem komunikacyjnym, stanowiącym dojazd do uzdrowiska. Zadanie realizowane przez Powiatowy Zarząd Dróg w Pszczynie ma być w całości sfinansowane przez gminę Goczałkowice-Zdrój. Na remont drogi gmina przekaże powiatowi pszczyńskiemu 180 tys. zł.

(źródło: UG Goczałkowice-Zdrój)

jack

T G+ F

Zobacz także

Już niedługo remont ul. Pawiej w Wiśle Małej
Już niedługo remont ul. Pawiej w Wiśle Małej
Bór II zostanie przebudowana
Bór II zostanie przebudowana
gorący temat
Uczniowie poznali wyniki rekrutacji do szkół
Uczniowie poznali wyniki rekrutacji do szkół
Trwa dodatkowy nabór wniosków Krajowego Funduszu Szkoleniowego
Trwa dodatkowy nabór wniosków Krajowego Funduszu Szkoleniowego
Budowa komisariatu w Woli dobiega końca
Budowa komisariatu w Woli dobiega końca
Trwa przebudowa stadionu Iskry
Trwa przebudowa stadionu Iskry

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18