Art. spons. Dlaczego warto kupić OC przez Internet?

27.09.2019, 15:50

Coraz więcej rzeczy kupujemy w sieci. Nie trzeba długo przekonywać do zakupu biletu na pociąg, zakupów spożywczych, czy nowej książki. Jednak ciągle wahamy się jeśli w grę wchodzi ubezpieczenie OC. Nie warto skreślać tego pomysłu na starcie, warto zastanowić się nad jego zaletami.

Podstawowym i niepodważalnym argumentem, który przemawia za skorzystaniem z internetu podczas kupowania OC jest niewątpliwie czas. Tradycyjna metoda to wyjście z domu, umówienie kilku, a nawet kilkunastu spotkań, z różnymi agentami w różnych częściach miasta i ostatecznie odbycie tych wszystkich rozmów. Nie jest powiedziane, że uda nam się załatwić to w jeden dzień, co za tym idzie niejednokrotnie musimy wziąć wolne w pracy lub poświęcić niejeden wieczór.

Dlatego po pierwsze – kupienie OC przez internet daje nam szerokie pole manewru. Kilka klików sprawi, że otworzą się przed nami w zasadzie wszystkie oferty dostępne na rynku, bez wychodzenia z domu, podróży w korkach przez miasto i długich rozmów z agentami. W dobie pośpiechu i ciągłego niedoczasu ten argument mocno przemawia do wyobraźni i często jest kluczowy w podjęciu decyzji.

Jeśli dla nas ciągle to mało, to może przemówi do nas fakt, że w sieci możemy zaoszczędzić i to całkiem sporo. Przede wszystkim za konkurencyjnością cen przemawia wielość ofert i pełna możliwość wyboru. OC wszędzie jest takie samo, jedyne czym się różni to właśnie wysokością składki, dlatego nie jest dziwny fakt, że chcemy tutaj kupić jak najniższym kosztem. Co więcej ubezpieczyciele, zachęcają nas klientów do skorzystania z ich internetowych ofert i dorzucają różne rabaty. Najczęściej – za pierwszy zakup online w danej firmie, albo za polecenie tego produktu znajomemu.

Ciągłe obawy

Dobrze powyższe argumenty są kuszące, nie mniej jednak ciągle zastanawiamy się czy sobie poradzimy, czy zagmatwany urzędniczy język będzie na tyle czytelny, że sami będziemy w stanie wypełnić formularz. Po pierwsze taki elektroniczny dokument jest tworzony bardzo intuicyjnie, bardzo często musimy jedynie wybrać informacje z rozwijanych list, albo wpisać oczywiste dla nas rzeczy tj. informacje nt. naszego auta oraz nas samych. Nie mniej jednak, jeśli natrafimy na jakiś problematyczny punkt zawsze możemy skorzystać z czatu online albo z całodobowej infolinii.

Ostania, nie mniej ważna obawa to bez wątpienia ta dotycząca oszustwa. Boimy się, że stracimy pieniądze, że kupimy produkt i okaże się, że nic się nie wydarzyło, a my zostaliśmy z niczym. Aby tego uniknąć przede wszystkim musimy korzystać ze znanych portali (chociażby ze słyszenia) oraz co ważne z bezpiecznych stron internetowych (tych rozpoczynających się od https://). Oprócz tego warto pamiętać o tym, że w przypadku zakupu ubezpieczenia OC przez internet mamy możliwość wycofania się z umowy do 30 dni od jej zawarcia, jeżeli już je opłaciliśmy ubezpieczyciel ma obowiązek zwrócić całość lub część pieniędzy.

Zakupione ubezpieczenie otrzymamy drogą mailową. Warto pamiętać, że podczas kontroli policji nie będzie żadnych problemów z tym dokumentem – wystarczy mieć przy sobie wydrukowaną polisę. Takim sprawdzonym narzędziem, gdzie można sprawdzić ceny ubezpieczeń OC jest kalkulator polis samochodowych, który znajduje się pod adresem https://kalkulator.ubezpieczamy-auto.pl/kalkulator/oc-ac/

T G+ F

Zobacz także

Modernizacja placu zabaw przy szkole w Piasku
Modernizacja placu zabaw przy szkole w Piasku
Powiatowe nagrody dla ludzi kultury
Powiatowe nagrody dla ludzi kultury
Jaśniej i bezpieczniej w Golasowicach
Jaśniej i bezpieczniej w Golasowicach
Stypendia sportowe dla zawodników z gminy Pawłowice
Stypendia sportowe dla zawodników z gminy Pawłowice
Rusza przebudowa obiektu mostowego w Suszcu
Rusza przebudowa obiektu mostowego w Suszcu
SQL: 16