Dla małych i dużych

06.09.2011, 09:55

Pawłowice

Na osiedlu przy Domu Kultury powstał nowoczesny plac zabaw oraz ćwiczeń wysiłkowych. Z placu pełnego atrakcji korzystać mogą dzieci młodsze i starsze.


Większość urządzeń dostosowana jest do potrzeb dzieci w wieku od 9 do 16 lat. Wszystkie posiadają certyfikat bezpieczeństwa, są trwałe i nie sprawiają trudności w utrzymaniu. Na każdym z elementów zainstalowana jest instrukcja obsługi.
I tak na placu ćwiczeń wysiłkowych młodzież może korzystać m.in. z przyrządu na mięśnie brzucha, sztangi, ławki na mięśnie nóg, przyrządu na mięśnie klatki piersiowej, stepera, drążka uniwersalnego, twistera, motyla czy wioseł. Na placu plac zabaw czekają na dzieci z kolei takie atrakcje, jak przeplotnia-globus, rożnego rodzaju huśtawki i bujaki, kolorowa nawierzchnia do gry w klasy czy zestaw zabawowy „Sudety”, w skład którego wchodzą liny, drabinki i ściana wspinaczkowa.

Place wyposażone są w estetyczne ławki i kosze na śmieci, a wyłożone zostały bezpieczną nawierzchnią z płytek poliuretanowo-gumowych. To w celu amortyzowania upadku dzieci i łatwiejszego utrzymania. W sumie oba place zajmują powierzchnię 645,80 m2. Całość robót uszczupliła budżet gminy o kwotę 508 tys. 130,45 zł.

jack

T G+ F

Zobacz także

Wodny Raj dla Małych Pływaków
Wodny Raj dla Małych Pływaków
Konsultacje w zakresie
Konsultacje w zakresie "Małych Projektów"
Cykl spotkań „Dobra starość, długie życie” w Starostwie Powiatowym
Cykl spotkań „Dobra starość, długie życie” w Starostwie Powiatowym
Chochla 2019 z finalistą programu MasterChef
Chochla 2019 z finalistą programu MasterChef

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18