DK 1 najczęstszym miejscem wypadków w powiecie

Powiat01.08.2018, 14:02

30 lipca w Urzędzie Miejskim w Pszczynie odbyło się spotkanie dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy, zwłaszcza na DK 1. Według statystyk 30% zdarzeń drogowych w powiecie ma miejsce właśnie na krajowej „jedynce”.

Spotkanie zostało zorganizowane na prośbę komendanta Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie, insp. Piotra Sidziny. Władze samorządowe wraz z policją debatowały nad bezpieczeństwem na DK1 oraz drogach gminnych i powiatowych.

Podczas spotkania specjalista z Wydziału Ruchu Drogowego zajmujący się problematyką inżynierii drogowej, asp. Krzysztof Szukalski przedstawił statystyki dotyczące zdarzeń drogowych na terenie powiatu Pszczyńskiego. W roku 2017 w sumie doszło do 302 zdarzeń drogowych w powiecie z czego 135 miało miejsce w Pszczynie. Natomiast w I półroczu 2018 r. odnotowano 195 zdarzeń drogowych w powiecie z czego 80 w Pszczynie.

Główny problem stanowi ilość kolizji i wypadków w ciągu Drogi Krajowej nr 1, na której dochodzi do ponad 30% zdarzeń na terenie powiatu. Uczestnicy spotkania przedstawili również inne problemy związane z komunikacją samochodową i bezpieczeństwem. Zwrócili uwagę na szczególnie nasilony ruch samochodów ciężarowych w ciągu ul. Bielskiej i ul. Żorskiej, który przebiega w pobliżu centrum miasta oraz niewielkie obciążenie północnej obwodnicy Pszczyny. Ponadto poruszono temat planowanej przebudowy węzła drogowego na skrzyżowaniu DK 1 z DW 933.

W efekcie zaproponowano wspólne wystąpienie władz samorządowych oraz komendanta powiatowego do Zarządu Dróg Wojewódzkich w sprawie rozpatrzenie możliwości ograniczenia ruchu pojazdów ciężarowych na odcinku pomiędzy rondem Miast Partnerskich a rondem im. Książąt Pszczyńskich oraz poszerzenia zakazu wyprzedania dla pojazdów ciężarowych na całym odcinku południowym DK1.

(Źródło: UM Pszczyna)

man

T G+ F

Zobacz także

Koniec przebudowy ul. Dobrawy
Koniec przebudowy ul. Dobrawy
Kolejne drogi wyremontowane
Kolejne drogi wyremontowane
Nie żyje Fryderyk Szendera
Nie żyje Fryderyk Szendera

Komentarze:

wiktor 2018-08-08 godz. 12:30
PO likwidacji fotoradarów na DK1 w Piasku i Pszczynie na tych skrzyżowaniach jest tzw. wolnoamerykanka . Ograniczenie [70 km/h ]w rejonie tych skrzyżowań to fikcja . A policji brak ....
treść:
autor:

SQL: 18