Deszczowa Łysa Hora

17.03.2014, 10:06

Powiat

Ubiegły weekend nie był łaskawy dla górskich aktywności fizycznych, pogoda nie rozpieszczała chyba nikogo. Udało się natomiast zorganizować i przeprowadzić kolejną już wycieczkę zagraniczną organizowaną przez Uczniowski Klub Sportowo-Turystyczny „Diablak”.


Tym razem grupa dobrze przygotowanych i wyposażonych uczestników udała się na krótką, ale jak na niedzielne warunki wymagającą trasę. Wyruszyliśmy z Krasnej, miejscowości leżącej u stóp najwyższej góry Beskidu Śląsko-Morawskiego, czyli Łysej Hory (1323m n.p.m.).
Ta niepozorna góra przywitała nas aurą iście późnojesienną i zimową. Przez cały czas wędrówki towarzyszył nam albo deszcz, albo śnieg i to nie tylko pod nogami. Wydawać by się mogło, że tak nieprzychylna aura będzie powodowała niezadowolenie uczestników. Nic bardziej mylnego – pomimo wszystko w bardzo dobrych humorach wszyscy zdobyli Łysą Horę, następnie wygrzali się i najedli w „kameralnym schronisku” i bezpiecznie zeszli do przysiółka Visalaje.

Krótka, bo 15 km trasa dostarczyła bardzo wielu wrażeń, pomimo braku widoków uczestnicy poznali budowę geologiczną Beskidu Śląsko-Morawskiego, podział geograficzny, a także zostali zapoznani z historią i ciekawostkami dotyczącymi Śląska Cieszyńskiego.

Już teraz zapraszamy na kolejna wycieczkę, która odbędzie się 6 kwietnia 2014 r. Tym razem zapraszamy wszystkich chętnych na Pilsko, koszt wycieczki to 25 zł (uczniowie) i 30 zł (dorośli). Szczegóły wyjazdu znajdują się na stronie Klubu www.skkt-diablak.pszczyna.edu.pl

Chcielibyśmy również poinformować, że istnieje możliwość przekazania 1% od podatku na działalność „Diablaka” nr KRS 0000346362, należy podać również cel szczegółowy UKST „DIABLAK. Bliższe informacje na niniejszy temat znajdują się również na stronie Klubu. Zebrane środki chcielibyśmy przeznaczyć na dalszy rozwój Klubu, który od kilku już lat aktywnie działa na rzecz uczniów, a także dorosłych mieszkańców Pszczyny i okolic.

Uczniowski Klub Sportowo-Turystyczny „Diablak” współpracuje przy organizacji wyjazdów z Powiatowym Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie, a także Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie.

Opiekunowie Klubu: Agnieszka i Artur Wojciechowie

jack

T G+ F

Zobacz także

Z Diablakiem w góry, na ściankę i… do teatru. Lutowe wyjazdy Klubu Sportowo-Turystycznego
Z Diablakiem w góry, na ściankę i… do teatru. Lutowe wyjazdy Klubu Sportowo-Turystycznego
Powiatowe nagrody dla ludzi kultury
Powiatowe nagrody dla ludzi kultury
Jaśniej i bezpieczniej w Golasowicach
Jaśniej i bezpieczniej w Golasowicach
Stypendia sportowe dla zawodników z gminy Pawłowice
Stypendia sportowe dla zawodników z gminy Pawłowice
Rusza przebudowa obiektu mostowego w Suszcu
Rusza przebudowa obiektu mostowego w Suszcu

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18