Deser Daisy podbija podniebienia

06.08.2012, 10:53

Pszczyna

10 pszczyńskich restauracji od 5 sierpnia serwuje wspólny smakołyk. Deser Daisy, czyli jabłko z książęcego sadu to element strategii promocji Pszczyny


- Deser Daisy to jabłko, najlepiej odmiana ligol gotowane w wywarze z dodatkiem cynamonu, goździków i miodu, w którym leżakuje później przez 24 godziny. Następnie jest nadziewane orzechami laskowymi i włoskimi, polane sosem czekoladowym z dodatkiem rumu, posypane migdałami prażonymi na cukrze i ozdobione listkiem mięty. Podawane jest z alkoholem na bazie wywaru z jabłek ze spirytusem – mówi Marek Furczyk z „Planety Smaku”, który w niedzielę, 5 sierpnia serwował Deser Daisy na pszczyńskim rynku.
Promocja smakołyku odbyła się podczas nowej imprezy – Daisy Days. Ok. 1200 porcji jabłka z książęcego sadu rozeszło się w mig. My spotkaliśmy samych zadowolonych degustatorów.

– Jabłko jest przyrządzone bardzo dobrze, a połączone z czekoladą i cynamonem daje świetny rezultat. Miałem okazję jeść podobną czekoladę z owocami, ale ten deser jest naprawdę bardzo dobry – mówi Leszek Wuk z Zawiercia, który pojawił się na pszczyńskim rynku razem z rodziną. Deser Daisy smakował też pszczyniankom Irenie Jarczyk i Krystynie Klimczak. – Dobry i na czasie. Bo owoc, do tego oblany czekoladą z miodem i orzechami, a to dość niespotykane połączenie – mówią.

Deser Daisy to jeden z elementów strategii promocji Pszczyny, której główną postacią jest księżna Daisy właśnie. Dlaczego akurat jabłko? – Księżna lubiła owoce, co potwierdził m.in. jej wnuk, książę Bolko von Hochberg, któremu pomysł serwowania jabłka Daisy bardzo się spodobał - mówi Piotr Łapa z Urzędu Miejskiego w Pszczynie.

Receptura nie jest nowa. - Została wymyślona wiele lat temu przez znanego szefa kuchni, Józefa Łoskota, który podawał ten deser w restauracji „u Michalika”, a teraz serwuje w Karczmie pod Jemiołą – mówi Marek Furczyk.

Tutaj kupisz Deser Daisy (cena jednakowa w każdej restauracji – 12 zł):
PSZCZYNA: „Dolce Vita” (Rynek 16, ul. Piwowarska 20), „Pub Muzyczna Galeria” (Rynek 21), „Planeta Smaku” (ul. Ogrodowa 21c), „Restauracja u Mikołajca” (ul. Katowicka 78), „Stara Piekarnia” (Rynek 20) „Cafe u Telemanna” (Brama Wybrańców 1-2), „u Michalika” (ul. Dworcowa 11), Restauracja Frykówka” (Rynek 3);
JANKOWICE: Karczma Wiejska (ul. Żubrów 112b);
ĆWIKLICE: „Dworek pod Jemiołą” (Ćwiklice, ul. Męczenników Oświęcimskich 115).
Lista nie jest zamknięta i także pozostałe restauracje mogą dołączyć do tej wspólnej słodkiej inicjatywy.

ram

T G+ F

Zobacz także

Daisy Day s: powracają ogrody Daisy!
Daisy Day s: powracają ogrody Daisy!
Rozkosze podniebienia
Rozkosze podniebienia
Liczba ozdrowieńcow w powiecie wzrosła do 45.
Liczba ozdrowieńcow w powiecie wzrosła do 45.
Pszczyna: 15 tys. zł na działanie wymazobusa
Pszczyna: 15 tys. zł na działanie wymazobusa
Otwarto ogólnodostępne place zabaw
Otwarto ogólnodostępne place zabaw
Jak zarejestrować samochód? - instrukcja krok po kroku
Jak zarejestrować samochód? - instrukcja krok po kroku

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18