fot. Internet

Dentystka oszukiwała pacjentów i NFZ

Powiat27.11.2018, 14:45

Prawie 500 zarzutów usłyszała dentystka z powiatu pszczyńskiego, która przedkładała w Narodowym Funduszu Zdrowia raporty za rzekomo zrealizowane świadczenia oraz wnioski o refundację leczenia, za które pacjenci już zapłacili.

Wartość strat śląskiego oddziału NFZ wyliczono na kwotę przeszło 26 tys. złotych, straty finansowe pacjentów wyniosły natomiast blisko 10 tys. złotych. Pierwsze sygnały dotyczące bezprawnej działalności dentystki policjanci odnotowali jeszcze w styczniu 2015 roku. Chcąc dotrzeć do pokrzywdzonych śledczy musieli zweryfikowali tysiące dokumentów oraz przesłuchać kilkaset pacjentów. Ostatecznie ustalono 496 świadków i 87 pokrzywdzonych.

Większość postawionych zarzutów dotyczyło sytuacji, kiedy w rzeczywistości leczenie odbywało się w ramach wizyt prywatnych i pełnopłatnych, a dentystka w przekazanych dokumentach wnioskowała o refundację. W ten sposób za jedną usługę miała płacone dwukrotnie. Zdarzały się też przypadki, kiedy przesłuchiwane osoby nie potwierdzały wykonania wykazanych przez lekarkę świadczeń do Narodowego Funduszu Zdrowia. Przykładowo w rozliczeniach potwierdzane było leczenie ubytków, a w rzeczywistości zabiegi takie w ogóle nie miały miejsca.

Policjanci ustalili, że kobieta swój przestępczy proceder prowadziła od stycznia 2015 roku. Ostatni przedstawiony jej zarzut dotyczył czynu, do którego doszło w listopadzie 2017 roku. W sumie usłyszała 492 zarzuty. Nie przyznała się do zarzucanych jej czynów. Za popełnione czyny grozi jej nawet 8 lat pozbawienia wolności.

(Źródło: KPP Pszczyna)

man

T G+ F

Zobacz także

W święta więcej policjantów na drogach
W święta więcej policjantów na drogach
34-latek z powiatu pszczyńskiego wpadł w Kudowie Zdroju
34-latek z powiatu pszczyńskiego wpadł w Kudowie Zdroju
W święta więcej policjantów na drogach
W święta więcej policjantów na drogach

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18