(fot. UG Goczałkowice-Zdrój)

Delegacja z Goczałkowic z wizytą w gminie partnerskiej

Goczałkowice-Zdrój02.07.2019, 12:44

W weekend, 28-30 lipca br. delegacja z Goczałkowic-Zdroju wzięła udział w obchodach 150-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w gminie partnerskiej - niemieckim Plossberg.

Wójt Gabriela Placha, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Zofia Szołdra oraz chór Semper Communio i przedstawiciele OSP Goczałkowice-Zdrój do Plossberg przyjechali w piątek, 28 czerwca br. Gości przywitali burmistrz Lothar Muller oraz radni.

Jubileuszowe obchody rozpoczęły się w sobotę, przemarszem ulicami Plossberg oraz tradycyjną wizytą w domu Panny, która jest opiekunką sztandaru na czas imprezy. Złożono też kwiaty pod pomnikiem ofiar I i II wojny światowej.

W niedzielę miały miejsce dalsze obchody. Po mszy św. rozpoczęła się część oficjalna. Strażacy z Goczałkowic przekazali przygotowaną specjalnie na tę okazję statuetkę, a wójt Gabriela Placha – list gratulacyjny z okazji 150-lecia jednostki. - Dzięki Waszej pracy i zaangażowaniu przez kolejne dziesięciolecia społeczność gminy Plossberg może zawsze liczyć na Waszą gotowość do niesienia pomocy. Ta codzienna, ochotnicza służba na rzecz bezpieczeństwa budzi nasz podziw i szacunek – powiedziała Gabriela Placha, składając życzenia w imieniu samorządu gminnego i mieszkańców Goczałkowic.

Dalsze świętowanie odbywało się w bawarskich klimatach. Chór Semper Communio świetnie zaprezentował się w europejskim repertuarze. Godnie prezentowali się też strażacy z Goczałkowic, którzy wzięli udział w niedzielnej prezentacji jednostek OSP. Łącznie w wydarzeniu uczestniczyło ok. 2 tys. strażaków.

W trakcie wizyty delegacja z gminy Goczałkowice-Zdrój odwiedziła też lokalne, nowoczesne gospodarstwo rolne nastawione na produkcję mleka, które wykorzystuje bioenergię.

Współpraca Goczałkowic z gminą leżącą w Bawarii trwa od 2012 r., umowę partnerską podpisano w 2016 r. Partnerstwo jest okazją do rozwijania kontaktów między instytucjami, organizacjami, stowarzyszeniami na różnych płaszczyznach.

(źródło: UG Goczałkowice-Zdrój)

Reklama

KK

T G+ F

Zobacz także

Partnerstwo ze Słowakami podpisane
Partnerstwo ze Słowakami podpisane
Partnerstwo od 10 lat
Partnerstwo od 10 lat
Zakaz spalania liści i innych odpadów zielonych na posesjach. Co z nimi zrobić?
Zakaz spalania liści i innych odpadów zielonych na posesjach. Co z nimi zrobić?
gorący temat
Kontenery na liście w Pszczynie. Zobacz lokalizacje
Kontenery na liście w Pszczynie. Zobacz lokalizacje

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 19