Daisy Day s: powracają ogrody Daisy!

25.05.2014, 11:42

Pszczyna

W dniach 23-25 maja ponownie na pszczyńskim rynku podziwiać będzie można ogrody inspirowane księżną Daisy w ramach imprezy Daisy Day’s!


Daisy Day’s organizuje Urząd Miejski w Pszczynie, Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej, Pszczyńskie Centrum Kultury oraz Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu. W programie jest szereg atrakcji. Ogrody przygotowane przez 10 wystawców dostępne będą na rynku od piątku do niedzieli w godzinach 9.00-20.00, oprócz wystawy będzie też kiermasz ogrodniczy. Na niedzielę zaplanowano dodatkowo prelekcje na temat ogrodów, które poprowadzi Marek Jezierski znany z programu TVP1 „Rok w ogrodzie” oraz grę przyrodniczą „Ładne kwiatki” z nagrodami dla dzieci i rodziców.
W sobotę – prawdziwa gratka dla fanów gier miejskich. Szósta edycja pszczyńskiej gry książęcej odbędzie się pod hasłem „Arystokracja się bawi! Świat rozrywek przełomu XIX i XX wieku”. Organizatorzy zapowiadają, że „uczestnicy przeniosą się wyobraźnią do najszczęśliwszych lat małżeństwa księżnej Daisy i Jana Henryka XV Hochberga i wcielą w bogatych i beztroskich arystokratów z przełomu XIX i XX wieku. W towarzystwie przyszłych dziedziców bajecznej fortuny gracze poznają świat rozrywek sprzed ponad wieku i powalczą o punkty, które zbliżą ich do głównej nagrody gry”. Chętni mogą rejestrować się od 16 maja na stronie www.gra.pszczyna.pl. Liczba miejsc jest ograniczona.

W niedzielę w parku odbędzie się Majówka Konna. Nie zabraknie więc prezentacji jeźdźców, konkursów zręcznościowych, konkursów powożenia bryczkami czy przejażdżek konnych dla dzieci i bryczkami. Na godz. 15.30 zaplanowano paradę jeźdźców Majówki Konnej w przebraniach z lat 20. XX wieku.

Przez cały weekend w zamku oraz w stajniach występować będą artyści amerykańscy w ramach Von Promnitz Tour, przygotowano też wystawy i wykłady. W niedzielę wzdłuż ul. Piastowskiej prezentować swój dorobek będą organizacje pozarządowe z Pszczyny w ramach Festiwalu Pszczyńskich Organizacji Pozarządowych.

Tegoroczne Daisy Day’s będą też okazją do sformalizowania współpracy pomiędzy Pszczyną a Wałbrzychem, czyli miastami, które połączyła właśnie księżna Daisy. 23 maja burmistrz Pszczyny podpisze z prezydentem Wałbrzycha umowę partnerską.

Jak widać, w czwarty weekend maja warto być w Pszczynie! Szczegółowy program imprezy znaleźć można na stronie www.daisydays.pszczyna.pl.

pako

T G+ F

Zobacz także

Daisy Day s: powracają ogrody Daisy!
Daisy Day s: powracają ogrody Daisy!
Daisy Day s: powracają ogrody Daisy!
Daisy Day s: powracają ogrody Daisy!
Nowe oświetlenie przejścia na ulicy Bielskiej
Nowe oświetlenie przejścia na ulicy Bielskiej
Zamknięto mostek na Pszczynce
Zamknięto mostek na Pszczynce
Gmina przebuduje ulicę Lercha
Gmina przebuduje ulicę Lercha

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18