Daisy Day s: powracają ogrody Daisy!

25.05.2014, 11:42

Pszczyna

W dniach 23-25 maja ponownie na pszczyńskim rynku podziwiać będzie można ogrody inspirowane księżną Daisy w ramach imprezy Daisy Day’s!


Daisy Day’s organizuje Urząd Miejski w Pszczynie, Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej, Pszczyńskie Centrum Kultury oraz Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu. W programie jest szereg atrakcji. Ogrody przygotowane przez 10 wystawców dostępne będą na rynku od piątku do niedzieli w godzinach 9.00-20.00, oprócz wystawy będzie też kiermasz ogrodniczy. Na niedzielę zaplanowano dodatkowo prelekcje na temat ogrodów, które poprowadzi Marek Jezierski znany z programu TVP1 „Rok w ogrodzie” oraz grę przyrodniczą „Ładne kwiatki” z nagrodami dla dzieci i rodziców.
W sobotę – prawdziwa gratka dla fanów gier miejskich. Szósta edycja pszczyńskiej gry książęcej odbędzie się pod hasłem „Arystokracja się bawi! Świat rozrywek przełomu XIX i XX wieku”. Organizatorzy zapowiadają, że „uczestnicy przeniosą się wyobraźnią do najszczęśliwszych lat małżeństwa księżnej Daisy i Jana Henryka XV Hochberga i wcielą w bogatych i beztroskich arystokratów z przełomu XIX i XX wieku. W towarzystwie przyszłych dziedziców bajecznej fortuny gracze poznają świat rozrywek sprzed ponad wieku i powalczą o punkty, które zbliżą ich do głównej nagrody gry”. Chętni mogą rejestrować się od 16 maja na stronie www.gra.pszczyna.pl. Liczba miejsc jest ograniczona.

W niedzielę w parku odbędzie się Majówka Konna. Nie zabraknie więc prezentacji jeźdźców, konkursów zręcznościowych, konkursów powożenia bryczkami czy przejażdżek konnych dla dzieci i bryczkami. Na godz. 15.30 zaplanowano paradę jeźdźców Majówki Konnej w przebraniach z lat 20. XX wieku.

Przez cały weekend w zamku oraz w stajniach występować będą artyści amerykańscy w ramach Von Promnitz Tour, przygotowano też wystawy i wykłady. W niedzielę wzdłuż ul. Piastowskiej prezentować swój dorobek będą organizacje pozarządowe z Pszczyny w ramach Festiwalu Pszczyńskich Organizacji Pozarządowych.

Tegoroczne Daisy Day’s będą też okazją do sformalizowania współpracy pomiędzy Pszczyną a Wałbrzychem, czyli miastami, które połączyła właśnie księżna Daisy. 23 maja burmistrz Pszczyny podpisze z prezydentem Wałbrzycha umowę partnerską.

Jak widać, w czwarty weekend maja warto być w Pszczynie! Szczegółowy program imprezy znaleźć można na stronie www.daisydays.pszczyna.pl.

pako

T G+ F

Zobacz także

Daisy Day s: powracają ogrody Daisy!
Daisy Day s: powracają ogrody Daisy!
Daisy Day s: powracają ogrody Daisy!
Daisy Day s: powracają ogrody Daisy!
Dokument "Tajemnica Ojca Pio" w Pawłowickim GOK-u
Dokument "Tajemnica Ojca Pio" w Pawłowickim GOK-u
Plebiscyt na Wolontariusza Roku Gminy Pszczyna
Plebiscyt na Wolontariusza Roku Gminy Pszczyna
Weekendowy rozkład jazdy
Weekendowy rozkład jazdy

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18