Czy znajdą się pieniądze na przenosiny poradni?

Pszczyna13.05.2015, 10:36

Poradnię Chorób Płuc i Gruźlicy, mieszczącą się w niewielkim budynku przy ul. Antesa 4a czekają najpewniej przenosiny.

Poradnia Chorób Płuc i Gruźlicy to po wydzierżawieniu szpitala jedyna placówka służby zdrowia wchodząca w skład Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Pszczynie, prowadzonego przez powiat pszczyński. Warunki do leczenia w tym miejscu daleko odbiegają od przyjętych standardów.

Na kwietniowej sesji Rady Powiatu Pszczyńskiego w tej sprawie interpelował radny Józef Pabin. - Wstydzę się za tę poradnię i przykro mi, że lekarze muszą pracować w takich warunkach - mówił Józef Pabin.

Choć niedawno wewnątrz budynku wykonano drobne prace remontowe, to docelowym rozwiązaniem ma być przeniesienie poradni w inne miejsce. Na przeszkodzie jak zwykle stoją finanse, bo powiat wciąż ma do spłacenia długi po starym SP ZOZ-ie.

- Szukamy dla poradni lokalu zastępczego. Rozważamy kilka propozycji, ale na razie nie chcę zdradzać, jakie to miejsca - mówi Paweł Sadza, starosta powiatu pszczyńskiego. - Mam nadzieję, że w budżecie powiatu na przyszły rok uda się zaplanować pieniądze na te przenosiny - dodaje starosta. Szacuje, że potrzebne będzie na ten cel ok. 300-400 tys. zł.

 

 

 

jack

T G+ F

Zobacz także

Od kultury nauczania do kultury uczenia się
Od kultury nauczania do kultury uczenia się
Poradnia zostaje w szpitalu
Poradnia zostaje w szpitalu
Nowe oświetlenie przejścia na ulicy Bielskiej
Nowe oświetlenie przejścia na ulicy Bielskiej
Zamknięto mostek na Pszczynce
Zamknięto mostek na Pszczynce

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18