Art. spons. Czujnik tlenku węgla CTW-03 – nowość w ofercie ZAMEL

Pszczyna18.12.2018, 12:02

Grupa systemów bezpieczeństwa GARDI została poszerzona o nowy, bateryjny czujnik tlenku węgla CTW-03. Podobnie jak pozostałe czujniki czadu oferowane przez ZAMEL, czujnik CTW-03 jest dodatkowo testowany w specjalistycznej komorze i posiada certyfikat poprawnego wykrywania stężenia tlenku węgla na poziomie 300 ppm w maksymalnie 3 minuty.  Cechą, która wyróżnia CTW-03 jest  gwarantowana aż 10-letnia żywotność czujnika elektrochemicznego.

Czujnik tlenku węgla CTW-03 - cechy produktu: 

· testowany w Polsce, w specjalistycznej komorze - certyfikat (z wpisanym numerem seryjnym danego egzemplarza) poprawnego wykrywania stężenia tlenku węgla na poziomie 300 ppm w maksymalnie 3 minuty;

·  czujnik elektrochemiczny o żywotności 10 lat;

·  wyświetlacz LCD pokazujący aktualny poziom stężenia czadu, temperaturę
   oraz komunikaty informacyjne;

·  zasilanie bateryjne (3xAA);

·  sygnalizacja optyczna alarmu;

·  sygnalizacja dźwiękowa alarmu (85 dB);

·  sygnalizacja rozładowującej się baterii;

·  sygnalizacja uszkodzenia czujnika oraz końca jego żywotności (układ autodiagnostyczny);

·  dodatkowa funkcja pomiaru temperatury;

·  wbudowana pamięć rejestrująca wykryte stężenia tlenku węgla. 

Jak powstaje tlenek węgla?

Tlenek węgla jest silnie trującym, bezbarwnym i bezwonnym gazem, który łatwo rozprzestrzenia się w powietrzu. Powstaje w wyniku niepełnego  spalania drewna, oleju, gazu, benzyny, nafty, propanu, węgla i ropy. Niepełne spalanie powyższych substancji i materiałów może być spowodowane kilkoma czynnikami. Na przykład może być wynikiem braku dopływu świeżego powietrza do urządzenia, w którym następuje spalanie. Powodem może być również zanieczyszczenie, zużycie lub zła regulacja palnika gazowego, a także przedwczesne zamknięcie paleniska pieca lub kuchni. Niedrożne kominy oraz kanały wentylacyjne to kolejny czynnik wpływający na nagromadzenie tlenku węgla w pomieszczeniach.

Zatrucie tlenkiem węgla

Czad dostaje się do organizmu przez układ oddechowy, a następnie jest wchłaniany do krwioobiegu. W układzie oddechowym człowieka tlenek węgla wiąże się z hemoglobiną 210 razy szybciej niż tlen, blokując w ten sposób dopływ tlenu do organizmu. Ostre zatrucie tlenkiem węgla może spowodować nieodwracalne uszkodzenie ośrodkowego układu nerwowego, niewydolność wieńcowa, zawał, a nawet śmierć.

Skuteczna ochrona przed czadem

Regularna kontrola urządzeń generujących tlenek węgla (piecyki, kotły, gazowe podgrzewacze wody itp.) oraz kontrola drożności kanałów wentylacyjnych to podstawowe działa prewencyjne mające na celu ochronę przed zatruciem tlenkiem węgla. Czad jest silnie toksycznym i do tego absolutnie niewyczuwalnym dla człowieka gazem. Dlatego tak ważne jest instalowanie czujników tlenku węgla, które są jedynym sposobem na wykrycie niebezpiecznego stężenia czadu. Czujniki czadu oferowane przez firmę ZAMEL to urządzenia skutecznie wykrywające zagrożenie. Co ważne każdy czujnik firmy ZAMEL zanim trafi do sprzedaży testowany jest w specjalistycznej komorze. Opakowanie produktu zawiera certyfikat poświadczający poprawne działanie czujnika tj. wykrywanie niebezpiecznego  stężenia  tlenku  węgla  na  poziomie 300 ppm w czasie maksymalnie trzech minut.

Pszczyna, ul. Zielona 27, tel. 32/ 210 46 65, 32/ 449 15 00

www.zamel.pl  |  Znajdź nas na Facebooku 

T G+ F

Zobacz także

Sytuacja epidemiologiczna: 5 - 11 grudnia
Sytuacja epidemiologiczna: 5 - 11 grudnia
W czwartek i piątek utrudnienia na ul. Bielskiej w Pszczynie
W czwartek i piątek utrudnienia na ul. Bielskiej w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Konkurs "Pierwsze zdjęcie na Instagramie"
Konkurs "Pierwsze zdjęcie na Instagramie"
Budżet powiatu na trudne czasy uchwalony
Budżet powiatu na trudne czasy uchwalony
SQL: 16