(fot. powiat)

Czesław Kondziołka otrzymał Statuetkę Żubra Pszczyńskiego

Powiat26.11.2020, 17:22

Podczas listopadowej zdalnej sesji Rady Powiatu Pszczyńskiego Czesław Kondziołka odebrał z rąk starosty Barbary Bandoły, przewodniczącego Rady Powiatu, Pawła Sadzy oraz wicestarosty Damiana Cieszewskiego Statuetkę Żubra Pszczyńskiego.

- Pan Czesław od 35 lat jest związany z ratownictwem wodnym. W tym czasie podjął wiele inicjatyw służących dbaniu o bezpieczeństwo nad akwenami wodnymi i rozwojowi tej dziedziny. Koordynował pracami drużyn ratowniczych, które dbały o bezpieczeństwo nad akwenami wodnymi na terenie całej Polski. Jego pracę można podsumować krótko - 30 sezonów letnich bez urlopów w służbie społeczeństwu - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński i dodaje, że największym powiatowym wyróżnieniem uhonorowano człowieka, który poprzez działalność społeczną wskazuje swoim wychowankom piękną drogę życiową, opartą na pomaganiu innym.

W latach 1985-1992 związany był z WOPR Wodzisław. Od 1998 roku pełnił funkcję wiceprezesa ds. szkolenia Oddziału Rejonu Śląskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Jastrzębiu-Zdroju. W tym czasie związany był WOPR Studzionka, jest także kierownikiem WOPR Pszczyna-Studzionka-Pawłowice. W listopadzie 2019 roku został wybrany prezesem Oddziału Rejonu Śląskiego WOPR Jastrzębie-Zdrój. Organizował obozy ratownictwa śródlądowego w Pniewach oraz rozwijał ratownictwo wodne w Wielkopolsce.

Czesław Kondziołka to założyciel i wieloletni działacz oraz trener pływania w Uczniowskim Klubie Sportowym Studzionka. Reprezentanci klubu, a także uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12 i Publicznego Gimnazjum nr 5 w Studzionce odnosili sukcesy w zawodach rangi wojewódzkiej i ogólnopolskiej. Angażował się w projekty na rzecz poprawy bezpieczeństwa nad akwenami wodnymi. Przez 10 lat organizował pokazy ratownictwa w ramach akcji „Młodzież uczy młodzież ratownictwa wodnego”. Wieloletni organizator kursów ratownika wodnego, ratownika młodszego w Pszczynie oraz kursów Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, a także zawodów kajakarskich i triathlonowych.

- Jestem zaszczycony i wzruszony. Jestem reprezentantem tych wszystkich dzieciaków i młodzieży. Na kąpieliskach są zatrudniani ratownicy w wieku od 18-19 lat, których trzeba dużo wcześniej przygotowywać, zainteresować, a później dać im pełen profesjonalizm. Nie jest to łatwe. Cały czas trzeba też dbać o to, by pojawiały się nowe kadry ratowników. Młodzi ludzie naprawdę mogą być wspaniali i odpowiedzialni - mówi Czesław Kondziołka, laureat Statuetki Żubra Pszczyńskiego.

O przyznanie wyróżnienia wnioskowały: Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Goczałkowicach-Zdroju.

(źródło: powiat)

KK

T G+ F

Zobacz także

Statuetka Żubra Pszczyńskiego dla Marzanny i Joachima Helbików
Statuetka Żubra Pszczyńskiego dla Marzanny i Joachima Helbików
Żubr Starosty Pszczyńskiego dla Fryderyka Farugi
Żubr Starosty Pszczyńskiego dla Fryderyka Farugi
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18