Czapla Kryry z Pucharem Prezesa LKS Wisła Wielka

16.12.2006, 23:53

Drużyna trampkarzy starszych UKS Czapla Kryry wygrała Świąteczny Turniej Piłki Nożnej Halowej, który odbył się w hali SP 14 w Wiśle Wielkiej.

W nagrodę za to zwycięstwo, młodzi piłkarze z Kryr zainkasowali główne trofeum – Puchar Prezesa LKS Wisła Wielka.

Ich zwycięstwo było jak najbardziej zasłużone. Kryrzanie wygrali swoje wszystkie pojedynki zdobywając w sumie aż 28 goli!Na listę strzelców wpisał się nawet... bramkarz Czapli, Seweryn Wituła! Sam przepuścił z kolei tylko sześć.

W zawodach rywalizowały cztery zespoły. Oprócz Czapli oraz gospodarzy, LKS Wisła Wielka, także: LKS Wisła Mała i LKS Znicz Jankowice. Były to zespoły trampkarzy. O ile pierwsze trzy ekipy miały swoje składy oparte na chłopcach z rocznika 1992, to jankowiczanie wystawili do boju zespól złożony głównie z piłkarzy urodzonych w 1994/95 roku.

Fakt ten był istotny w końcowym rozrachunku. Znicz przegrał wszystkie swoje mecze (grano systemem „każdy z każdym”), ale i tak pozostawili po sobie korzystne wrażenie. Drugie miejsce przypadło natomiast futbolistom z Wisły Małej. Mimo, że na turniej przybyli tylko w sześcioosobowym składzie (na boisku grano czwórkami) utarli nosa swoim rywalom zza miedzy. W ostatnim meczu grali z LKS Wisła Wielka, a do zajęcia drugiej lokaty wystarczał im remis. Ostatecznie derby zakończyły się wynikiem 6:6, co oznaczało, że wicemistrzostwo turnieju przypadnie drużynie z Wisły Małej.

Tak naprawdę wyniki sportowe były tylko dodatkiem do tego wszystkiego. – Najważniejsze, że razem mogliśmy się spotkać i zdrowo spędzić czas. Nie bez znaczenia było natomiast nawiązanie współpracy z poszczególnymi klubami, która ma się rozwijać właśnie na poziomie naszych drużyn młodzieżowych. Dziś my zorganizowaliśmy turniej, być może niedługo to my zostaniemy zaproszeni do nich – tłumaczył prezes klubu z Wisły Wielkiej, Łukasz Pietryja. (fot. Infopres, Gazeta Pszczyńska)

Wyniki turnieju:
LKS Wisła Wielka – Czapla Kryry 2:6, Znicz Jankowice – LKS Wisła Mała 2:13, LKS Wisła Wielka – Znicz Jankowice 10:3, Czapla Kryry – LKS Wisła Mała 8:2, LKS Wisła Wielka – LKS Wisła Mała 6:6, Czapla Kryry – Znicz Jankowice 14:2.

Klasyfikacja: 1. UKS Czapla Kryry, 2. LKS Wisła Mała, 3. LKS Wisła Wielka, 4. LKS Znicz Jankowice.

Zwycięzcy zagrali w składzie: Seweryn Wituła, Paweł Baranowicz, Adrian Teszner, Łukasz Góra, Szymon Paszek, Krystian Dziekan, Mateusz Kastura, Jakub Bednarski, Krzysztof Samulczyk, Michał Puda, Paweł Nowok. Trener: Jarosław Warzecha.

rin

T G+ F

1

1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1

Zobacz także

Weekend z promilami na drogach powiatu pszczyńskiego
Weekend z promilami na drogach powiatu pszczyńskiego
Puchar Prezesa LKS-u Studzionka dla LKS-u Studzionka
Puchar Prezesa LKS-u Studzionka dla LKS-u Studzionka
Wielki sukces GKS-u Pniówek
Wielki sukces GKS-u Pniówek
Samorządowcy pytają o czerwoną strefę
Samorządowcy pytają o czerwoną strefę
Nowa nawierzchnia na "Orliku" przy POSiRze
Nowa nawierzchnia na "Orliku" przy POSiRze

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18