"Czajnikiem" po lodzie

22.12.2006, 17:18

Pszczyna

Za nami pierwsze zawody curlingowe na pszczyńskim lodowisku. Emocji było co nie miara, a dla wszystkich, którzy chcą sprobować tego sportu dobra wiadomość – zajęcia będą się odbywały w sobotnie przedpołudnia.


I Zawody w Curlingu odbyły się w miniony czwartek, 21 grudnia. Wzięły w nich udział drużyny z dziewięciu szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych gminy Pszczyna. Sędzią głównym był Damian Herman – przewodniczący Komisji Szkolenia Polskiego Związku Curlingu, który wspólnie z Piotrem Podgórskim (obaj są Mistrzami Polski w Curlingu) uczyli pszczyńską młodzież zasad i „pierwszych rzutów”.

Choć głównym celem rywalizacji w curlingu jest porównanie umiejętności zawodników, duch gry wymaga zachowania sportowej postawy, życzliwego i honorowego współzawodnictwa.
Zasady gry w curling są proste; rywalizacja odbywa się na lodowym torze długości ok. 45 metrów ( w naszym przypadku ok. 36m): na jednym z końców znajduje się belka, służąca do wybicia się zawodnika, który po kilku metrach poślizgu ( tu było najwięcej problemów) wypuszcza ważący 20 kg kamień. Po przeciwnej stronie znajduje się tarcza, złożona z czterech kręgów, w którą celuje gracz. Każdą partię wygrywa ten zespół, którego kamień znajdzie się najbliżej środka po wszystkich 16 rzutach.

Zawody na pszczyńskim lodowisku przebiegały w następujący sposób:
Każdy z czterech zawodników z drużyny wypuszczał po dwa kamienie. Mierzony był najlepszy rzut każdego zawodnika: odległość kamienia od środka „domu”. Suma czterech odległości to dorobek punktowy zespołu. Z dziewięciu drużyn wyłoniliśmy cztery najlepsze (Zespół Szkół Rolniczych, III LO, PG4, LO im. Bolesława Chrobrego). Te rozegrały ze sobą jeszcze jeden „end”.

Zwycięzcami zostali uczniowie LO im. Bolesława Chrobrego w składzie: Michał Niwiński, Robert Mazurczyk, Michał Chamielec, Marek Helbik; srebrne medale zdobyli uczniowie PG4 (Michał Majnusz, Marcin Staszek, Paweł Gamża, Paweł Czmajduch), brązowe: Anna Cofała, Ewelina Wiera, Samuel Matonog, Artur Buchta.

Gratulujemy i zapraszamy na zajęcia curlingu w sobotnie przedpołudnia (szczegóły po Nowym Roku).

Marzena Helbik, MORiS

Wyniki zawodów

pin

T G+ F

Zobacz także

Gmina Pawłowice w pierwszej setce najzamożniejszych gmin wiejskich
Gmina Pawłowice w pierwszej setce najzamożniejszych gmin wiejskich
Powszechny Spis Rolny
Powszechny Spis Rolny
Wielki sukces GKS-u Pniówek
Wielki sukces GKS-u Pniówek
Samorządowcy pytają o czerwoną strefę
Samorządowcy pytają o czerwoną strefę
Nowa nawierzchnia na "Orliku" przy POSiRze
Nowa nawierzchnia na "Orliku" przy POSiRze

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18