Co myślą o swoich wynikach?

23.10.2007, 15:04

Pszczyna, powiat


Jak wyniki wyborów komentują kandydaci z powiatu pszczyńskiego? Skontaktowaliśmy się z przedstawicielami partii, które weszły do Sejmu. Jednych rozpiera duma, inni przełykają gorycz porażki...
Grzegorz Gaża (PiS):
Wynik wyborów pokazał, że naród Polski pragnie zmian. Mnie jednak bardzo satysfakcjonuje fakt, iż w powiecie pszczyńskim mimo miażdżącej pozycji PO w kraju, wygrał właśnie PiS, pokazując w ten sposób, że właśnie w kandydatach PIS-u mieszkańcy widzą lepsze jutro.

Wszystkim ludziom, którzy oddali swój głos na PIS chciałem w tym miejscu podziękować za zaufanie, jakim nas obdarzyli i zapewnić, iż ich głosy zmobilizują nas do lepszej i owocniejszej pracy na rzecz naszego powiatu. Wygranym chcę pogratulować, a Polakom życzę, aby obietnice cudu się spełniły.

Mirosława Nykiel (PO):
Bardzo się cieszę z ogólnopolskich wyników. Nasze społeczeństwo zdało egzamin na szóstkę. Teraz pora na nas – polityków. To zaufanie i ten entuzjazm zobowiązują, ale jestem pewna, że nie zawiedziemy Polaków.

Jestem dumna z wyników w naszym okręgu, bo prognozy przed wyborami nie były dla nas łaskawe. Mieliśmy przegrać z PiS-em, a wygraliśmy i to sześcioma punktami. Przeważyło to, że PiS nie zdał egzaminu. Fantastyczne są wyniki do Senatu z naszego okręgu. Nie byłam optymistką, spodziewałam się, że senatorami zostaną pan Gałkowski z PiS-u i Rafał Muchacki. A to PO ma dwóch senatorów. To znakomity sukces całej listy.

Z wyniku, jaki uzyskałam (ponad 33 tys. głosów – przyp. red.) jestem ogromnie dumna. Zwłaszcza w Bielsku, gdzie zajęłam pierwsze miejsce zdobywając, jak mi wstępnie przekazano ponad 15 tys. głosów. To ogromne zobowiązanie i jestem pewna, że się z niego wywiążę.

Zbigniew Noskowski (LiD):
Dotarło do mnie, że miałem niezły wynik na naszej liście w Pszczynie. Przy formule za bądź przeciw i tak nie można było w tych wyborach wiele osiągnąć. Teraz jestem w pracy. W wolnej chwili na spokojnie przeanalizuję wyniki.

Alojzy Lesiak (PSL):
Jestem lekko zaskoczony szczególnie wynikami w sołectwach, gdzie wydawać by się mogło, że PSL zyska elektorat. Mogę być zadowolony ze swojego wyniku, jednak głosów tak czy inaczej zabrakło. Wygląda na to, że nasze ugrupowanie nie zdobędzie w okręgu bielskim ani jednego mandatu.

ram

T G+ F

Zobacz także

Lider PiS o wynikach
Lider PiS o wynikach
Lider PO o wynikach
Lider PO o wynikach
Dni EKO Sąsiada
Dni EKO Sąsiada
Dopłaty do zakupu samochodu elektrycznego. Nawet 18 tys. złotych
Dopłaty do zakupu samochodu elektrycznego. Nawet 18 tys. złotych
Sześć pomp infuzyjnych trafiło na Oddział Neonatologiczny pszczyńskiego szpitala
Sześć pomp infuzyjnych trafiło na Oddział Neonatologiczny pszczyńskiego szpitala

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18