fot. wodnawieża.pl

Co dalej z Wodną Wieżą?

Pszczyna25.11.2018, 09:40

Z końcem października drzwi Wodnej Wieży zostały zamknięte dla odwiedzających.

Na stronie internetowej Wodnej Wieży pojawił się komunikat o zakończeniu działalności. - „Serdecznie dziękujemy za 8 wspólnie spędzonych lat. Czas na zmiany. W najbliższym czasie restauracja Wodna Wieża będzie nieczynna” - można przeczytać na stronie.

Właścicielka obiektu, Agnieszka Kania, nie chciała wyjaśnić przyczyn zamknięcia restauracji. Z naszych informacji wynika, że wszyscy pracownicy otrzymali wypowiedzenia. Jak mówi jeden z byłych pracowników, właścicielka poinformowała personel, że sama nie ma zamiaru dalej prowadzić lokalu. W tej sytuacji możliwe, że Wodna Wieża zostanie sprzedana.

Restauracja w dawnej wieży ciśnień została otwarta w 2010 r. Jej właścicielem był Wojciech Kania, który przejął budynek w 2006 r. Po jego śmierci restaurację odziedziczyła Agnieszka Kania. Przez osiem lat działalności restauracja była wielokrotnie nagradzana, m.in. znalazła się w prestiżowym przewodniku kulinarnym Gault&Millau. Natomiast kilka dni przed zamknięciem została uznana za najlepszą restaurację 2018 r. w przewodniku „Poland 100 Best Restaurants".

man

T G+ F

Zobacz także

Wodna Wieża najlepsza w Polsce
Wodna Wieża najlepsza w Polsce
Wodna Wieża znów wśród najlepszych restauracji w kraju
Wodna Wieża znów wśród najlepszych restauracji w kraju
Długi weekend sierpniowy - Święto Ziół i wspomnienie Powstania
Długi weekend sierpniowy - Święto Ziół i wspomnienie Powstania

Komentarze:

#R 2018-11-25 godz. 12:05
Jak nie wiadomo o co chodzi....
treść:
autor:

SQL: 18